OFICJALNIE: Nowy napastnik Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Nowy napastnik Lechii Gdańsk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Lechia Gdańsk

Jakub Arak podpisał umowę z Lechią.

22-latek jeszcze do niedawna reprezentował barwy Ruchu Chorzów. Ze względu na trudną sytuację finansową klubu piłkarz nie otrzymywał wynagrodzenia, co skłoniło go do złożenia wniosku o rozwiązanie kontraktu z winy pracodawcy. Mimo sprzeciwu „Niebieskich” Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN uznała, że faktycznie wina leży po stronie klubu i kontrakt został zerwany. Kilka dni temu potwierdził to agent piłkarza, Mariusz Piekarski, który od razu zapowiedział, że już poszukuje swojemu klientowi nowej drużyny.

Negocjacje przebiegły dość szybko i zawodnik związał się dzisiaj z gdańską Lechią. Z oświadczenia „Lechistów” możemy się dowiedzieć, że Arak podpisał umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. Gracz będzie występował z numerem 18 na koszulce. Tym samym wychowanek Victorii Głosków poszedł w ślady Patryka Lipskiego, który rozwiązał swoją umowę z Ruchem w maju tego roku, a w sierpniu związał się właśnie z Lechią.

W rozmowie z klubowymi mediami piłkarz przyznał, że zależy mu na walce o mistrzostwo, ale zdaje sobie sprawę, że musi najpierw postarać się wywalczyć miejsce w składzie. Dodał, że wspomniany Patryk Lipski opowiadał mu wiele dobrego na temat Lechii, co miało wpływ na podjętą decyzję.

Arak zebrał już doświadczenie w Ekstraklasie, ponieważ występował w niej będąc jeszcze w Chorzowie. W 33 rozegranych spotkaniach wpisał się na listę strzelców czterokrotnie. Na swoim koncie ma także występy w zespołach młodzieżowych Legii Warszawa, a przed przenosinami do Ruchu w 2016 roku przez dwa lata bronił również barw Zagłębia Sosnowiec.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO] Bundesliga: Mamadou Doucouré zadebiutował po CZTERECH latach oczekiwań. Specjalna celebracja [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy