OFICJALNIE: Odłożony w czasie transferowy rekord Czech stał się faktem. Souček w WHU

OFICJALNIE: Odłożony w czasie transferowy rekord Czech stał się faktem. Souček w WHU fot. WHU
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: WHU

West Ham United poinformował o wykupieniu Tomáša Součka ze Slavii Praga.

Stało się tak, gdyż w zawartej zimą umowie wypożyczenia znalazł się zapis o konieczności wykupu w przypadku utrzymania się londyńczyków w Premier League.

Souček kosztuje 21 milionów euro (kwota oficjalnie potwierdzona przez WHU), co stanowi największą sprzedaż w historii czeskiej ligi.

Wcześniej najwięcej kosztowali Tomáš Rosický i Alex Král. Pierwszy, odchodząc w 2001 roku ze Sparty do BVB, kosztował w przeliczeniu około 14,5 miliona euro; drugi, przechodząc w 2019 roku ze Slavii do Spartaka - 12 milionów euro.

Jednocześnie Souček został trzecim najdroższym Czechem w historii. Więcej od niego kosztowali tylko rekordzista Pavel Nedved (45 milionów euro) oraz Patrick Schick.

25-letni defensywny pomocnik z miejsca odcisnął piętno na grze WHU. W 12 spotkaniach Premier League udało mu się nawet strzelić trzy bramki. Dwie z nich zresztą zdobył w bardzo ważnych zwycięskich spotkaniach - w derbach z Chelsea (3-2) i meczu z bezpośrednim rywalem, czyli Watfordem (3-1), trzecia padła podczas remisu z Newcastle United (2-2).

25-krotny reprezentant Czech podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara OFICJALNIE: Wielki powrót Klaasa-Jana Huntelaara Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Klubowe Mistrzostwa Świata 2020: Rozlosowano drabinkę turnieju Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Manchester City z ofertą za Romelu Lukaku Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Reprezentacja Polski: Włosi potwierdzają, że doszło do kontaktu z Giampaolo Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy