OFICJALNIE: Orest Tkaczuk w Jagiellonii

OFICJALNIE: Orest Tkaczuk w Jagiellonii fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Orest Tkaczuk został zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

Ukraiński napastnik podpisał z „Jagą” kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.

22-latek za młodu szkolił się w Szachtarze Donieck, gdzie nie zadebiutował w pierwszym zespole. W 2017 roku został piłkarzem FK Ołeksandrija, w barwach której rozegrał swoje pierwsze spotkanie wśród seniorów. Ostatnio występował głównie w drużynie do lat 21.

W przeszłości Tkaczuk grał w reprezentacjach Ukrainy do lat 16 i 17.

- Będąc piłkarzem takiego klubu jak „Jaga”, mam duże możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości wkomponuję się i stanę się częścią zespołu. Co do Białegostoku, to jest bardzo dobrym, ładnym i wygodnym do życia miastem. Podoba mi się mentalność ludzi, ich stosunek do piłki nożnej oraz drużyny Jagiellonii. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli będę mógł dostarczyć im radość - powiedział Ukrainiec po parafowaniu kontraktu.

To siódmy zimowy transfer Jagiellonii. Wcześniej jej szeregi zasilili Dejan Iliev, Bartłomiej Wdowik, Jakov Puljić, Bogdan Țîru, Maciej Makuszewski oraz Ariel Borysiuk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Fernando Gago rozpoczyna karierę trenerską w wieku 34 lat OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze OFICJALNIE: Drinkwater opuścił Chelsea. Pierwsza zagraniczna przygoda w karierze Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Boniek skomentował zwolnienie Brzęczka Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek odchodzi! [OFICJALNIE] Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Chelsea chce Haalanda już w tym roku. Jest gotowa pobić latem swój rekord transferowy Karol Świderski łączony z transferem do Serie A Karol Świderski łączony z transferem do Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy