OFICJALNIE: Orest Tkaczuk w Jagiellonii

OFICJALNIE: Orest Tkaczuk w Jagiellonii fot. Jagiellonia Białystok
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Jagiellonia Białystok

Orest Tkaczuk został zawodnikiem Jagiellonii Białystok.

Ukraiński napastnik podpisał z „Jagą” kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne trzy lata.

22-latek za młodu szkolił się w Szachtarze Donieck, gdzie nie zadebiutował w pierwszym zespole. W 2017 roku został piłkarzem FK Ołeksandrija, w barwach której rozegrał swoje pierwsze spotkanie wśród seniorów. Ostatnio występował głównie w drużynie do lat 21.

W przeszłości Tkaczuk grał w reprezentacjach Ukrainy do lat 16 i 17.

- Będąc piłkarzem takiego klubu jak „Jaga”, mam duże możliwości rozwoju. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości wkomponuję się i stanę się częścią zespołu. Co do Białegostoku, to jest bardzo dobrym, ładnym i wygodnym do życia miastem. Podoba mi się mentalność ludzi, ich stosunek do piłki nożnej oraz drużyny Jagiellonii. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli będę mógł dostarczyć im radość - powiedział Ukrainiec po parafowaniu kontraktu.

To siódmy zimowy transfer Jagiellonii. Wcześniej jej szeregi zasilili Dejan Iliev, Bartłomiej Wdowik, Jakov Puljić, Bogdan Țîru, Maciej Makuszewski oraz Ariel Borysiuk.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Ighalo zostaje w Manchesterze United OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu OFICJALNIE: Fred wraca do domu. Brazylijczyk ze specjalnym kontraktem na 120-lecie klubu 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką 50 najdroższych zawodników świata [KPMG]. Messi poza podium, Cristiano Ronaldo i Lewandowski poza dwudziestką Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Garay odchodzi z Valencii. Nie chce, ale musi - mocne wypowiedzi na pożegnanie Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo Manchester City: Nélson Semedo tylko za gotówkę. FC Barcelona nie chce Cancelo

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy