OFICJALNIE: Oribe Peralta kończy piłkarską karierę

OFICJALNIE: Oribe Peralta kończy piłkarską karierę fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Oribe Peralta [Twitter]

Oribe Peralta ogłosił w środę decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery w wieku 38 lat.

Oribe Peralta całą swoją profesjonalną karierę spędził w Meksyku. Od lipca 2019 roku występował dla Chivas, a w środę poinformował o zawieszeniu butów na kołku.

38-latek przekazał swoją decyzję na Twitterze. Opublikował również krótki filmik, w którym wspomina piłkarskie chwile i dziękuje kibicom za wsparcie.

- 19 lat profesjonalizmu plus całe życie poświęcenia i oddania. Ten film to mój sposób na pożegnanie, a przede wszystkim podziękowanie Wam, moim kibicom i każdej z osób, dzięki której to marzenie stało się możliwe. Jesteście bezcenni.

- Zawsze byłem przywiązany do piłki. Jeśli mnie o to pytacie, zawsze powiem, że była ona wielką częścią mojego życia. Trzymałem się jej, jakby od tego zależało moje istnienie.

- Piłka była moim powiernikiem i bezwarunkowym towarzyszem. Była też przyczyną najboleśniejszych ciosów, jakie otrzymało moje ciało i najpoważniejszych upadków, które były spowodowane moją słabością – powiedział Peralta.

Napastnik w swojej kilkunastoletniej seniorskiej karierze grał dla siedmiu meksykańskich zespołów. W klubowej piłce zaliczył łącznie 596 spotkań, a jego dorobek zatrzymał się na 192 trafieniach i 82 asystach. Pięciokrotnie zdobywał krajowe mistrzostwo i trzy razy triumfował w tamtejszej Lidze Mistrzów.

Peralta reprezentował Meksyk w 67 meczach. Dzięki 25 strzelonym bramkom zajmuje dziesiąte miejsce na liście najskuteczniejszych w historii kadry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! Zinédine Zidane odrzuca PSG. Ale francuski klub wytypował już nowego faworyta na trenera! AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG AS Monaco zarobiło 35 milionów euro na przedłużeniu umowy Kyliana Mbappé z PSG Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! Legia Warszawa finalizuje dwa pierwsze letnie transfery. Testy medyczne we wtorek! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! OFICJALNIE: Przemysław Tytoń nie zdążył zadebiutować w Ajaksie, już ma nowy klub! Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu Sadio Mané po optymistycznych rozmowach w sprawie letniego transferu OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United OFICJALNIE: Edinson Cavani odchodzi z Manchesteru United Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej Jagiellonia Białystok: Zagraniczny transfer Karola Struskiego na ostatniej prostej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy