OFICJALNIE: Pawieł Mamajew piłkarzem Rostowa

OFICJALNIE: Pawieł Mamajew piłkarzem Rostowa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: FK Rostów

FK Rostów poinformował o zakontraktowaniu Pawieła Mamajewa.

31-latek w październiku 2018 roku wziął udział w bójce, czego efektem było skazanie go na odsiadkę w kolonii karnej. Po wyjściu na wolność, tj. 17 września, doświadczonego zawodnika czekała rozmowa z władzami Krasnodaru. Wszystko przez fakt, że choć jego umowa formalnie wygasała 31 grudnia 2019 roku, obie strony dążyły do zakończenia współpracy.

Ostatecznie kontrakt rozwiązano 20 września i środkowy pomocnik mógł w spokoju analizować otrzymane oferty. Mówiło się wówczas o zainteresowaniu Galatasaray oraz Dinama Moskwa. Ten drugi klub miał nawet zaproponować Rosjaninowi, że pomoże mu w powrocie do dawnej formy i zimą, kiedy będzie możliwość jego rejestracji, podpisze z nim kontrakt. Dziś wiemy, że ten transfer nie dojdzie do skutku, gdyż Pawieł Mamajew postanowił dołączyć do FK Rostów.

Ekipa z Rostowa nad Donem poinformowała, że 15-krotny reprezentant „Sbornej” złożył podpis na umowie ważnej do 31 czerwca 2021 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W nowych barwach będzie on występował w koszulce z numerem 10, lecz jego debiut nastąpi nie wcześniej niż 22 stycznia, bowiem dopiero wtedy w Rosji otwiera się okno transferowe. Do tego czasu zawodnik będzie pracował nad swoją dyspozycją.

Jak dotąd w rosyjskiej ekstraklasie 31-latek rozegrał 280 spotkań, w których strzelił 34 gole i zanotował 33 asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy