OFICJALNIE: Pierwsze wzmocnienie Lechii Gdańsk przed nowym sezonem

OFICJALNIE: Pierwsze wzmocnienie Lechii Gdańsk przed nowym sezonem fot. Lechia Gdańsk
Mateusz Michałek
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała, że 1 lipca jej zawodnikiem zostanie Žarko Udovičić.

Umowa Serba będzie ważna do 30 czerwca 2021 roku. Udovičić przeniesie się do Gdańska na zasadzie wolnego transferu z uwagi na wygasający 30 czerwca tego roku kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

31-latek trafił do niego w 2015 roku z rodzimego FK Novi Pazar. Kilkanaście miesięcy temu wywalczył z Zagłębiem awans do Ekstraklasy i na najwyższym szczeblu prezentuje się z bardzo dobrej strony. W 31 dotychczasowych występach mogący grać na kilku pozycjach Udovičić (ostatnio najczęściej na lewym skrzydle) strzelił dziewięć goli i zanotował 10 asyst. Sosnowiczanie po sezonie opuszczą szeregi Ekstraklasy, ale wiadomo już, że wyróżniający się zawodnik w niej zostanie.

- Po rozmowie z trenerem i dyrektorem sportowym nie mogłem odmówić. Jeśli dzwoni do ciebie zdobywca krajowego pucharu, decyzja może być tylko jedna. Taka szansa zdarza się tylko raz w życiu. Niestety Zagłębie Sosnowiec nie utrzymało się w Ekstraklasie, ale w przyszłym sezonie będę w Lechii walczył o najwyższe cele. Chcę wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie, a później grać i chciałbym powtórzyć statystyki z tego sezonu. I oczywiście europejskie puchary, to dla mnie coś nowego. Ale jestem optymistycznie nastawiony, jak zawsze - powiedział Udovičić.


To pierwsze wzmocnienie Lechii przed nowym sezonem. Gdańszczanie zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy, tracąc trzy punkty do Legii Warszawa.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy