OFICJALNIE: Piłkarz Mainz odstawiony od gry. „Cierpi na wyczerpanie fizyczne i psychiczne”

OFICJALNIE: Piłkarz Mainz odstawiony od gry. „Cierpi na wyczerpanie fizyczne i psychiczne” fot. uslatar / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 1. FSV Mainz 05

Maxim Leitsch nie będzie przez jakiś czas do dyspozycji trenera Bo Svenssona. Środkowy obrońca Mainz został odstawiony od gry z powodu wyczerpania fizycznego i psychicznego.

24-letni zawodnik prezentował się w ubiegłych sezonach bardzo dobrze w szeregach VfL Bochum i dzięki temu zapracował sobie ostatniego lata na zaliczenie przeprowadzki do „Die Nullfünfer” za 3,5 miliona euro.

Maxim Leitsch stał się z miejsca jednym z kluczowych elementów układanki szkoleniowca Bo Svenssona, któremu przyjdzie jednak w nadchodzącym czasie radzić sobie bez podstawowego defensora, ponieważ ten z uwagi na wyczerpanie fizyczne oraz psychiczne nie jest w stanie występować na poziomie Bundesligi.

„Maxim Leitsch zrobi sobie przerwę od gry w piłkę nożną.

Środkowy obrońca cierpi na wyczerpanie fizyczne i psychiczne.

Maxim Leitsch będzie niedostępny do wyboru trenera przez czas nieokreślony. 24-letni defensor może brać udział tylko w lekkim treningu. Wyczerpanie fizyczne i psychiczne jest potencjalnym skutkiem ubocznym niedawno przezwyciężonej choroby.

Zawodnik sprowadzony latem zostanie poddane dalszym testom medycznym i fizycznym” - czytamy w wydanym komunikacie.

Środkowy obrońca wystąpił w ośmiu spotkaniach w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Adrian Mierzejewski z głosem rozsądku po meczu Polski z Czechami Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO] Lech Poznań: Afonso Sousa rewelacyjny w młodzieżówce Portugalii. „Jakim cudem wysłali tego gościa do Polski?!” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy