OFICJALNIE: Poznaliśmy 13 uczestników Mistrzostw Europy U-21. Kiedy losowanie?

2024-10-16 12:03:37; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy 13 uczestników Mistrzostw Europy U-21. Kiedy losowanie? Fot. Marta Badowska / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Po sześciu latach przerwy młodzieżowa reprezentacja Polski powróci do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w Europie. W tym tygodniu zapewniła sobie udział na imprezie po szalonym meczu z Niemcami. Kiedy poznamy skład fazy grupowej EURO 2025 U-21?

15 października podopieczni Adama Majewskiego zawzięcie walczyli o jak najlepszy wynik. W ostatniej kolejce eliminacyjnej grupy D na stadionie Widzewa w Łodzi podejmowali Niemcy, które wcześniej zapewniły sobie zwycięstwo i bezpośredni awans.

„Biało-Czerwoni” przegrywali do przerwy 1-3, ale w drugiej odsłonie pokazali ogromny charakter i wolę walki, doprowadzając ostatecznie do remisu.

Podział punktów okazał się kluczowy, bowiem przeważył na tym, że Polska znalazła się wśród trzech najlepszych drużyn z drugich miejsc spośród dziewięciu przedstawicieli grup. Pozostałe sześć zespołów zmierzy się ze sobą w barażach.

Pełny skład 16 uczestników EURO 2025 U-21 organizowanego w Słowacji w dniach 12-29 czerwca poznamy zaraz po wspomnianej fazie play-off. Pierwsze mecze zaplanowano na 11 listopada, a rewanże osiem dni później.

Wezmą w nich udział Chorwacja, Finlandia, Czechy, Norwegia, Belgia oraz Gruzja. Pary zostaną rozlosowane 17 października o 12:00.

Z kolei składy fazy grupowej zostaną rozdzielone podczas ceremonii w Bratysławie, zaplanowanej na wtorek 3 grudnia.

Polska weźmie udział na tego rodzaju turnieju po raz ósmy. W swojej historii pięciokrotnie najdalej kończyła przygodę na etapie ćwierćfinału.