OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie

OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie fot. RB Lipsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RB Lipsk

Mohamed Simakan, którego od dłuższego czasu łączono z przeprowadzką do Paris Saint-Germain, podpisał nowy kontrakt z RB Lipsk.

Nim środkowy lub prawy obrońca opuścił RC Strasbourg, był adorowany choćby przez AC Milan. Wtedy doznał jednak urazu, a „Rossoneri” nie zamierzali czekać.

Problemy zdrowotne i niezmienne zainteresowanie RB Lipsk przesądziły o tym, że Mohamed Simakan trafił właśnie do Niemiec. Już po roku mógł wrócić do Francji.

Dobra postawa, regularne występy oraz wszechstronność skłoniły Paris Saint-Germain do umieszczenia piłkarza na liście życzeń. Pojawiło się też oficjalne zapytanie.

– PSG było zainteresowane podpisaniem ze mną kontraktu. Luis Campos rozmawiał z moimi agentami. Zdecydowałem się jednak zostać, ponieważ stabilność jest dla mnie kluczowa. Zostało to uzgodnione z zarządem RB Lipsk – wyznał przed miesiącem.

Dzisiaj przywiązanie do barw klubowych zostało docenione przez „Byki”.

Kontrakt został przedłużony. Obecne porozumienie obowiązuje do 30 czerwca 2027 roku, czyli o 12 miesięcy dłużej niż poprzedni dokument.

– Mo jest kluczowym zawodnikiem naszego zespołu i nierozerwalnie związany z RB Lipsk oraz wszystkimi ludźmi wokół klubu. Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się przedłużyć jego kontrakt przed końcem współpracy – oznajmił Max Eberl, dyrektor sportowy.

Simakan jak dotąd w barwach niemieckiej drużyny rozegrał 60 spotkań, zdobył cztery bramki oraz zanotował sześć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy