OFICJALNIE: PSG z definitywnym transferem za nawet 80 milionów euro. Zawodnik na razie zawodzi

OFICJALNIE: PSG z definitywnym transferem za nawet 80 milionów euro. Zawodnik na razie zawodzi fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain poinformowało o skorzystaniu z opcji transferu definitywnego Gonçalo Ramosa z Benfiki.

22-letni snajper z Olhão trafił do Paris Saint-Germain minionego lata, początkowo w ramach wypożyczenia. Mistrzowie Francji sięgnęli po portugalską perełkę po sezonie, w którym ten zanotował 19 trafień w portugalskiej ekstraklasie.

W porozumieniu zawarto opcję wykupu za 65 milionów euro. Operacja może wzrosnąć nawet do 80 milionów, gdy zostaną spełnione odpowiednie cele.

Na ten moment trudno uznać ten ruch za udany. Początki Gonçalo Ramosa na francuskiej ziemi są bardzo trudne. Nie jest on zawsze pierwszym wyborem, a w dodatku musi rywalizować ze sprowadzonym za prawie 100 milionów euro Randalem Kolo Muanim. 

Mimo to paryski klub wierzy w Portugalczyka. Jego ciężka praca na treningach i brak pretensji do trenera generuje bardzo pozytywne odczucia.

Oczywiście, przed nim sporo pracy. Na przestrzeni bieżącej kampanii zanotował 15 spotkań i zaledwie dwa trafienia.

Drużyna z Parc des Princes poinformowała jednak o definitywnym transferze autora siedmiu bramek dla reprezentacji Portugalii.

„Paris Saint-Germain ma przyjemność ogłosić, że skorzystało z opcji zakupu Gonçalo Ramosa. Portugalski napastnik jest obecnie związany z klubem do 2028 roku” - czytamy w komunikacie.

Gonçalo Ramos strzelił 41 goli w 106 meczach dla pierwszego zespołu Benfiki, zanim zaczął grać dla giganta z Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy