OFICJALNIE: Rafael odszedł z Lyonu. W następnym sezonie znowu zagra w Lidze Mistrzów

OFICJALNIE: Rafael odszedł z Lyonu. W następnym sezonie znowu zagra w Lidze Mistrzów fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: İstanbul Başakşehir

Dotychczas występujący w Lyonie Rafael przeniósł się do Turcji, gdzie zagra dla mistrza, czyli İstanbul Başakşehir.

Umowa 30-latka z Lyonem miała obowiązywać jeszcze przez rok, jednak działacze francuskiego klubu postanowili dać zawodnikowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego miejsca, o czym poinformowano w mediach społecznościowych.

Brazylijczyk nie musiał zbyt długo rozglądać się za nowym miejscem. Pomocną dłoń wyciągnął do niego İstanbul Başakşehir.

Przenosi się on do tej ekipy na zasadzie wolnego transferu. Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku. Ponadto znalazła się w nim opcja przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Defensor to wychowanek Fluminense. W swojej karierze grał też dla Manchesteru United, by w 2015 roku przenieść się do wspomnianego Olympique Lyon.

W minionym sezonie rozegrał on łącznie 19 meczów.

Mistrz Turcji zagra oczywiście w fazie grupowej Ligi Mistrzów (w przeciwieństwie do Lyonu), dlatego szuka wzmocnień na letnim rynku. Na razie pozyskano jednak tylko, prócz Rafaela, także Hasana Aliego Kaldirima, Okechukwu Azubuike i Berkaya Özcana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy