OFICJALNIE: Raffael po siedmiu latach odchodzi z Borussii Mönchengladbach

OFICJALNIE: Raffael po siedmiu latach odchodzi z Borussii Mönchengladbach
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: BMG

Borussia Mönchengladbach poinformowała, że po sobotnim meczu z Herthą w ramach ostatniej kolejki sezonu 2019/2020 Bundesligi Raffael odejdzie z klubu.

Raffaelowi wygasa umowa, a nowa nie została zaoferowana. - To czysto profesjonalna decyzja, którą podjęliśmy z myślą o zespole. Raffael jest znaczącą częścią naszej historii, stanowił podporę przez tyle lat. Jednak po całej jego służbie dla klubu najuczciwsze z naszej strony było przedstawienie mu realnych szans na jego grę w przyszłości - wyjaśnił Max Eberl, dyrektor sportowy BMG.

Raffael zasilił Borussię latem 2013 roku, przechodząc z Dynama Kijów za pięć milionów euro. Od tego czasu wystąpił w 200 meczach, strzelając 71 bramek i przy 35 asystując.

35-letni ofensywny pomocnik lub napastnik w sezonie 2019/2020 już jedynie asystował przy składzie, zbierając łącznie niespełna godzinę w końcówkach siedmiu spotkań Bundesligi.

Nie wiadomo jeszcze, jakie dalsze plany na przyszłość ma Brazylijczyk, który ojczyznę opuścił w 2003 roku, gdy CA Juventus zmienił na szwajcarskie FC Chiasso. Potem grał w FC Zürich, Herthcie, Dynamie Kijów i Schalke 04.

Jednocześnie Borussia poinformowała, że z klubu wraz z wygaśnięciem kontraktów odejdą Fabian Johnson i Tobias Strobl. Z kolei o rok, do 30 czerwca 2021 roku, umowę przedłużył Max Grün.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Anglia ogłasza pełny lockdown. OFICJALNIE: Znana przyszłość Premier League Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Guardiola o potencjalnym powrocie do Barcelony Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Everton znowu z głośnym transferem byłego podopiecznego Ancelottiego?! Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy