OFICJALNIE: Raków Częstochowa z największym transferem w swojej historii

OFICJALNIE: Raków Częstochowa z największym transferem w swojej historii fot. Cristi Dangeorge / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Raków Częstochowa

Po potwierdzeniu przenosin Deiana Sorescu przez FC Dinamo Bukareszt teraz zrobił to Raków Częstochowa. Tym samym oficjalnie transfer stał się faktem.

„Krzyżowcy” mocno zabiegali o wszechstronnego zawodnika, który może grać na obu skrzydłach, a także na pozycji prawego obrońcy. Odrzucona oferta inicjująca negocjacje nie zniechęciła Polaków, którzy niedługo potem złożyli ulepszoną propozycję.

Tym razem Rumuni ją przyjęli i potwierdzili w mediach społecznościowych, że 24-latek nie będzie kontynuował kariery w ojczyźnie.

Dzisiaj Deian Sorescu został przedstawiony przez Raków Częstochowa jako jego nowy zawodnik. Podpisano z nim kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku, a w dokumentacji znalazł się jeszcze zapis umożliwiający przedłużenie współpracy o następne 12 miesięcy.

Pięciokrotny reprezentant Rumunii jest pełen pozytywnych oczekiwań i wierzy, że w szybkim tempie stanie się istotnym elementem układanki Marka Papszuna.

– Wierzę, że pomogę drużynie. Dla mnie to ciekawe wyzwanie, bo zagram pierwszy raz za granicą. (…) Ta przygoda zapowiada się naprawdę fajnie – oświadczył podekscytowany piłkarz.

Zgodnie z zapowiedziami, ostatecznie trzecia siła rundy wiosennej Ekstraklasy za transfer może zapłacić około miliona euro, nie licząc 15 procent od ewentualnej sprzedaży w przyszłości. To największa operacja w jej dziejach.

Sorescu w barwach Dinama Bukareszt uzbierał 134 spotkania, zdobył 29 bramek i zanotował 26 asyst. To drugie zimowe wzmocnienie ekipy z Częstochowy, ale z pewnością nieostatnie. Po Szymonie Czyżu przybyć ma jeszcze Bogdan Racovițan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie Mistrzostwa Świata: Argentyna wróciła do rywalizacji. Arcyciekawa sytuacja w polskiej grupie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy