OFICJALNIE: RC Strasbourg z ciekawym transferem z japońskiej J1 League

OFICJALNIE: RC Strasbourg z ciekawym transferem z japońskiej J1 League fot. Racing Strasbourg
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RC Strasbourg

RC Strasbourg ogłosił podpisanie umowy z japońskim pomocnikiem Yuito Suzuki na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Jego kontrakt z „Le Racing” zawiera opcję kupna.

Wydaje się, że transfer 21-latka z Miury został dopasowany idealnie, chociażby ze względu na jego nazwisko. Yuito Suzuki, przynajmniej do lata, będzie występował we francuskim Racing Club de Strasbourg Alsace. Japończyk może występować również na skrzydle, a więc istnieje szansa, że dostaniemy okazję do oglądania jego rajdów.

Macierzysty klub wszechstronnego zawodnika, Shimizu S-Pulse, gra w drugiej lidze japońskiego futbolu po tym, jak został zdegradowany na koniec kampanii poprzedniego sezonu. 21-latek szukał więc nowych perspektyw, starając się napędzić karierę. Szanse na to otrzyma w urodziwej Alzacji.

Japończyk dołącza do drużyny, której głównym celem na ten sezon będzie utrzymanie się w krajowej elicie. Zespół ze Stade de la Meinau aktualnie znajduje się w tabeli Ligue 1 tuż nad strefą spadkową. Podopieczni Mathieu Le Scorneta, tymczasowego trenera, nie znajdują się w niej tylko ze względu na lepszy bilans bramkowy od Stade Brestois i AC Ajaccio.

Suzuki do końca sezonu będzie musiał udowodnić swoją wartość. Piłkarz, który na poziomie J1 League zaliczył 83 spotkania, do Francji przybywa początkowo w ramach wypożyczenia. Strasbourg zagwarantował sobie jednak opcję transferu definitywnego.

Aklimatyzację w nowym otoczeniu ułatwi mu z pewnością rodak Eiji Kawashima, który gra tutaj od 2018 roku.

- To dla mnie bardzo ważny dzień. Zamierzam odkryć inny kontynent, inną kulturę, inną piłkę nożną, będę nadal się rozwijał, aby lepszy jako człowiek i jako piłkarz. Ligue 1 to jedna z najlepszych lig w Europie, Strasbourg to klub symboliczny i to dla mnie wielka szansa. Uwielbiam wyzwania i nie mogę się doczekać - powiedział na konferencji nowy nabytek drużyny ze stolicy regionu Grand Est.

Suzuki jest czwartym, po transferze Frédérica Guilberta, Eduarda Sobola i Morgana Sansona, piłkarzem sprowadzonym przez „Le Racing” tej zimy.

Duże zainteresowanie wykazywała nim również hiszpańska RCD Mallorca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy