OFICJALNIE: Reprezentacja Kosowa z transferem z Niemiec

2023-12-27 18:17:39; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
OFICJALNIE: Reprezentacja Kosowa z transferem z Niemiec
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Federata e Futbollit e Kosovës

Reprezentant Niemiec U-20 Fisnik Asllani zdecydował się na grę dla seniorskiej drużyny Kosowa.

Swój wybór 21-letni środkowy napastnik ogłosił podczas ceremonii wręczenia nagród „Laureatët 2023” organizowanej przez Piłkarską Federację Kosowa. Odebrał przy tym koszulkę z numerem 20 od prezesa związku Agima Ademiego.

Fisnik Asllani w bieżącym sezonie występuje w Austrii Wiedeń na zasadzie wypożyczenia z TSG Hoffenheim. Dotychczas strzelił cztery gole i zaliczył asystę w 13 meczach.

Wcześniej zagrał dziesięć razy w Bundeslidze, jednak nie miał bezpośredniego udziału przy żadnej z bramek. Strzelił natomiast 17 goli w czwartoligowych rezerwach Hoffenheim.

Zawodnik urodzony w Berlinie, którego rodzice pochodzą ze wsi Sharban położonej niedaleko stolicy Kosowa, ma już za sobą występy w drużynie U-17 kraju z Bałkanów. Natomiast na szczeblu U-18 i U-20 reprezentował Niemcy. Trafił do siatki między innymi w meczu z Polską podczas rozgrywek U-20 Elite League we wrześniu zeszłego roku.

Kosowo w eliminacjach EURO 2024 rywalizowało w grupie I. Zajęło wtedy piąte miejsce, a jego przeciwnikami były Rumunia, Szwajcaria, Izrael, Białoruś i Andora.

Fisnik Asllani o miejsce w wyjściowym składzie będzie musiał konkurować między innymi z Vedatem Muriqim z Mallorki czy Milotem Rashicą z Beşiktaşu.