OFICJALNIE: Reprezentant Kostaryki wzmocnił SK Dnipro-1

OFICJALNIE: Reprezentant Kostaryki wzmocnił SK Dnipro-1
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: SK Dnipro-1

Boczny obrońca Ronald Matarrita został zaprezentowany jako nowy nabytek SK Dnipro-1.

Reprezentant Kostaryki, a zarazem uczestnik niedawnego mundialu w Katarze nie chciał przedłużyć przygody z zespołem FC Cincinnati, grającym na co dzień w Major League Soccer. Po pierwszych zagranicznych wojażach po Stanach Zjednocznych i Kanadzie pełniący także rolę skrzydłowego 28-latek zdecydował się na przetestowanie swoich możliwości w Europie.

Jak obwieścił ukraiński klub w mediach społecznościowych Matarrita związał się dwuletnim kontraktem. Transakcja nie wymagała kwoty odstępnego.

Wychowanek ojczyźnianego LD Alajulense we wrześniu powrócił do gry po żmudnej rehabilitacji ścięgna mięśnia strzałkowego. Pomimo to selekcjoner Luis Fernando Suárez nie wyobrażał sobie szerokiej kadry na Mistrzostwa Świata bez niego.

Zawodnik nie odegrał jednak kluczowej roli, spędzając na murawie zaledwie 24 minuty.

Wcześniej przez pięć lat mistrz Kostaryki z sezonu 2013/2014 bronił barw New York City FC.

Dnipro bardzo dobrze radzi sobie w ekstraklasie. Na półmetku kampanii zasiada w fotelu lidera z pięciopunktową przewagą nad Szachtarem Donieck.

Na dodatek „Czarno-Żółtych” wiosną czeka rywalizacja w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy. Domowe spotkanie z cypryjskim AEK Larnaca zostanie rozegrane w Słowacji ze względu na nieustającą wojnę w Ukrainie.

Zimą Dnipro zdążyło sobie zapewnić jeszcze dwa transfery. Kadrę Ołeksandra Kuchera wzmocnili wypożyczony z brazylijskiego Azuriz Hayner oraz Jewgienij Pasycz z Weresu Równe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy