OFICJALNIE: Rog w Cagliari. Klubowy rekord transferowy!

OFICJALNIE: Rog w Cagliari. Klubowy rekord transferowy! fot. Instagram
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Cagliari Calcio

Cagliari Calcio poinformowało o pozyskaniu Marko Roga.

Po tym, jak kilka tygodni temu okazało się, że Nicolò Barella przeprowadza się do Interu, władze Cagliari obrały sobie za cel pozyskanie jego następcy. Został on zrealizowany we wtorek, a do drużyny dołączył Marko Rog.

24-latek trafił do nowego zespołu z Napoli na zasadzie wypożyczenia. Sama kwota, przewidziana z tytułu transferu czasowego wyniesie dwa miliony euro. Umowa zawarta między podmiotami ma obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

Ponadto działacze ekipy zlokalizowanej w Sardynii zapewnili sobie obowiązek wykupu tego piłkarza, po wspomnianym okresie. Wówczas to kontrakt ma być ważny do 30 czerwca 2024 roku, a wicemistrzowie Włoch zarobią z tego tytułu kolejne 13 milionów euro.

Rog stanie się tym samym najdroższym piłkarzem w historii Cagliari. Poprzedni rekord należał do Leonardo Pavolettiego i został ustanowiony w 2017 roku. Wówczas to Włoch kosztował niecałe dziesięć milionów euro.

Jeśli chodzi natomiast o sam transfer Chorwata, został on zaprezentowany przez nowego pracodawcę w dosyć nowatorski sposób. Osoby odpowiedzialne za marketing postanowiły przedstawić pomocnika jako jednego z członków kultowego „gangu Profesora”, a więc jednej z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa, „Domu z Papieru”.Wychowanek Varaždiny spędził poprzednie sześć miesięcy na wypożyczeniu w Sevilli. Tam rozegrał dziesięć ligowych spotkań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy