OFICJALNIE: Rozgrywki w Urugwaju zawieszone. Sędziowie rozpoczęli strajk!

OFICJALNIE: Rozgrywki w Urugwaju zawieszone. Sędziowie rozpoczęli strajk!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AUF | El Observador

Urugwajski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zawiesza wszystkie spotkania w kraju, które miały odbyć się w ten weekend ze względu na protest rozpoczęty przez sędziów.

Komisja Zarządzająca Urugwajskim Stowarzyszeniem Sędziów Piłkarskich (AUDAF) podjęła w nocy z piątku na sobotę decyzję o wycofaniu wszystkich arbitrów wyznaczonych do poprowadzenia spotkań, które miały być prowadzone w ten weekend ze względu zdewastowanie i obrabowanie domu prezesa AUDAF - Marcelo De Leóna.

Ten występek nie miał głównie charakteru rabunkowego, ponieważ napastnicy pozostawiali w jego posiadłości napisy na ścianach oskarżającego go o korupcję w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w Torneo Clausura, gdzie Club Nacional zmierzający po zdobycie mistrzostwa zgarnął zaledwie cztery punkty w trzech ostatnich meczach i to w bardzo dziwnych okolicznościach, w tym jeden z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o tytuł - Club Atlético Peñarol.

Napięta sytuacja panująca wokół aktualnego lidera tamtejszej ekstraklasy doprowadziła również do tego, że tajemniczy ludzie zaczęli grozić śmiercią prezesowi stowarzyszenia oraz sędziom, dlatego Urugwajski Związek Piłki Nożnej postanowił przychylić się do decyzji podjętej przez wspomnianą komisję i zawiesił wszystkie piłkarskie pojedynki w kraju, które miały odbyć się w ten weekend, w tym ostatnią serię gier w ramach Torneo Clausura, gdzie dwa pierwsze zespoły mają na swoim koncie po 31 zdobytych punktów.

Zawieszenie wszelakich rozgrywek ma obowiązywać do wtorku, kiedy to na walnym zgromadzeniu przedstawicieli tamtejszego futbolu zostaną podjęte kolejne kroki w tej sprawie.

Warto wspomnieć, że Club Nacional już od dość dawna ma wiele zastrzeżeń do sposobu funkcjonowania AUDAF i sparaliżował jego działania w kwietniu, kiedy to wkroczył do jego siedziby z transparentami domagając się podjęcia stosownych kroków wpływających na poprawę jakości sędziowania meczów poprzez między innymi wprowadzenie VAR-u. Wdrożenie tego systemu obiecywał nawet prezes krajowego związku - Ignacio Alonso, ale do tej pory nie wywiązał się ze złożonej obietnicy, dlatego klub wycofał poparcie dla jego dalszych rządów.

Więcej na temat: Oficjalnie Urugwaj Sędziowie

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy