OFICJALNIE: Rozgrywki w Urugwaju zawieszone. Sędziowie rozpoczęli strajk!

OFICJALNIE: Rozgrywki w Urugwaju zawieszone. Sędziowie rozpoczęli strajk!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AUF | El Observador

Urugwajski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zawiesza wszystkie spotkania w kraju, które miały odbyć się w ten weekend ze względu na protest rozpoczęty przez sędziów.

Komisja Zarządzająca Urugwajskim Stowarzyszeniem Sędziów Piłkarskich (AUDAF) podjęła w nocy z piątku na sobotę decyzję o wycofaniu wszystkich arbitrów wyznaczonych do poprowadzenia spotkań, które miały być prowadzone w ten weekend ze względu zdewastowanie i obrabowanie domu prezesa AUDAF - Marcelo De Leóna.

Ten występek nie miał głównie charakteru rabunkowego, ponieważ napastnicy pozostawiali w jego posiadłości napisy na ścianach oskarżającego go o korupcję w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w Torneo Clausura, gdzie Club Nacional zmierzający po zdobycie mistrzostwa zgarnął zaledwie cztery punkty w trzech ostatnich meczach i to w bardzo dziwnych okolicznościach, w tym jeden z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o tytuł - Club Atlético Peñarol.

Napięta sytuacja panująca wokół aktualnego lidera tamtejszej ekstraklasy doprowadziła również do tego, że tajemniczy ludzie zaczęli grozić śmiercią prezesowi stowarzyszenia oraz sędziom, dlatego Urugwajski Związek Piłki Nożnej postanowił przychylić się do decyzji podjętej przez wspomnianą komisję i zawiesił wszystkie piłkarskie pojedynki w kraju, które miały odbyć się w ten weekend, w tym ostatnią serię gier w ramach Torneo Clausura, gdzie dwa pierwsze zespoły mają na swoim koncie po 31 zdobytych punktów.

Zawieszenie wszelakich rozgrywek ma obowiązywać do wtorku, kiedy to na walnym zgromadzeniu przedstawicieli tamtejszego futbolu zostaną podjęte kolejne kroki w tej sprawie.

Warto wspomnieć, że Club Nacional już od dość dawna ma wiele zastrzeżeń do sposobu funkcjonowania AUDAF i sparaliżował jego działania w kwietniu, kiedy to wkroczył do jego siedziby z transparentami domagając się podjęcia stosownych kroków wpływających na poprawę jakości sędziowania meczów poprzez między innymi wprowadzenie VAR-u. Wdrożenie tego systemu obiecywał nawet prezes krajowego związku - Ignacio Alonso, ale do tej pory nie wywiązał się ze złożonej obietnicy, dlatego klub wycofał poparcie dla jego dalszych rządów.

Więcej na temat: Oficjalnie Urugwaj Sędziowie

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy