OFICJALNIE: Sergio Busquets zaprezentowany. Ponownie zagra u boku Lionela Messiego

OFICJALNIE: Sergio Busquets zaprezentowany. Ponownie zagra u boku Lionela Messiego fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Inter Miami

Sergio Busquets został formalnie ogłoszony nowym zawodnikiem Interu Miami w dniu swoich 35. urodzin.

Doświadczony pomocnik był w ubiegłych miesiącach typowany do opuszczenia struktur Barcelony. Z biegiem czasu ten stan rzeczy zaczął ulegać zmianie, ponieważ trener Xavi zaczął na niego naciskać, by pozostał do jego dyspozycji przez przynajmniej jeszcze jeden rok.

Były reprezentant Hiszpanii przeanalizował swoje aktualne oraz przyszłe położenie pod tym kątem i zdecydował się ostatecznie na zakończenie wieloletniej współpracy z „Dumą Katalonii” na rzecz dołączenia do Interu Miami.

Ten fakt został ogłoszony jakiś czas temu, ale dopiero teraz doszło do formalnego zawarcia kontraktu do końca 2025 roku pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Wynikało to z obowiązujących regulacji w Major League Soccer, gdzie do podpisywania umów może dochodzić dopiero po otworzeniu okna transferowego.

W przypadku Sergio Busquetsa, tak jak u Lionela Messiego, musiało jeszcze dojść do zwolnienia miejsca dla gracza ze statusem Designated Player, czyli piłkarzy z zarobkami poza limitem płacowym.

Tu zawodnikowi, świętującemu 35. urodzin, ustąpił je dotychczasowy kapitan Gregore, który w początkowej fazie sezonu złamał nogę.

- To wyjątkowa i ekscytująca okazja, z której bardzo się cieszę. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze z Interem Miami. Byłem pod wrażeniem tego klubu, kiedy przyjechałem tu z Barceloną w zeszłym roku, a teraz jestem szczęśliwy i gotowy do samodzielnego reprezentowania zespołu. Nie mogę się doczekać, aby pomóc mu w osiągnięciu sukcesu, do którego dąży ten ambitny klub - przyznał defensywny pomocnik, który będzie w nowej ekipie występował z numerem 5.

Doświadczony piłkarz był przez całą dotychczasową karierę związany wyłącznie z „Dumą Katalonii”.

Mistrz świata z 2010 i Europy z 2012 roku sięgnął razem z nią między innymi po dziewięć mistrzostw Hiszpanii czy trzy Ligi Mistrzów, rozgrywając przy tym 722 mecze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy