OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: PZPN

Maciej Stolarczyk będzie selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że 48-letni szkoleniowiec przejmie kadrę U-19 1 marca. Stolarczyk zostanie następcą Bartłomieja Zalewskiego.

Ośmiokrotny reprezentant Polski w trakcie kariery zawodniczej był związany z Pogonią Szczecin, Widzewem Łódź, Wisłą Kraków oraz GKS-em Bełchatów. W 2009 roku, już po zawieszeniu butów na kołku, rozpoczął pracę w Pogoni. W kolejnych latach pełnił w niej różne funkcje - był asystentem trenera i trenerem pierwszego zespołu, ale również dyrektorem sportowym.

W 2014 roku Stolarczyk został zatrudniony w rodzimej federacji. Najpierw pełnił rolę asystenta Miłosza Stępińskiego w reprezentacji do lat 20, a następnie sam został jej selekcjonerem.

Ostatnim miejscem pracy 48-latka była Wisła Kraków, którą prowadził do listopada zeszłego roku. „Biała Gwiazda” rozegrała pod jego wodzą w sumie 54 spotkania, notując 17 zwycięstw, dziewięć remisów oraz 28 porażek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu Milik na okładce „La Gazzetta dello Sport”. Włosi sugerują transfer do Milanu OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje OFICJALNIE: UEFA przekłada kolejne mecze i turnieje Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać” Guilherme reprezentantem Polski? „W tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy