OFICJALNIE: Szachtar Donieck z drugim zimowym transferem. Drugi Brazylijczyk!

OFICJALNIE: Szachtar Donieck z drugim zimowym transferem. Drugi Brazylijczyk! fot. Szachtar Donieck
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Szachtar Donieck

Szachtar Donieck ogłosił w niedzielę pozyskanie 17-letniego Viniciusa Tobiasa z brazylijskiego Internacionalu.

Szachtar Donieck realizuje drugi zimowy transfer. Kilka dni temu do klubu dołączył David Neres, który przeniósł się z Ajaksu Amsterdam za kwotę 12 milionów euro.

Rozmowy w sprawie Viniciusa Tobiasa były prowadzone od dawna, jednak z uwagi na jego młody wiek, finalizację i ogłoszenie transakcji postanowiono przesunąć na styczeń 2022 roku. Brazylijczyk opuszcza Internacional i będzie kontynuował karierę w Szachtarze Donieck. Kwota zakupu wyniosła sześć milionów euro.

Boczny obrońca do nowej drużyny dołączy 23 lutego, bowiem wtedy będzie świętował osiemnaste urodziny. Przepisy FIFA zabraniają gry na innym kontynencie przed osiągnięciem pełnoletności.

Vinicius Tobias nie zdołał jeszcze zadebiutować w seniorskiej drużynie Internacionalu. W zakończonym sezonie występował dla zespołu U-20, gdzie uzbierał w sumie 23 spotkania.

Młody zawodnik podziękował na Instagramie swojemu byłemu klubowi za kilka lat współpracy.

„Dziś przychodzę podziękować Internacionalowi, który dał mi mnóstwo wsparcia aż do teraz. Dziękuję wszystkim za chwile, które spędziliśmy razem. Bardzo dziękuję zawodnikom i trenerom za wszystko. Chcę powiedzieć, że te sześć lat w Internacionalu to było sześć lat ogromnego szczęścia i nauki. Drodzy kibice, dzięki za wszystko!”

Tobias najprawdopodobniej będzie musiał chwilę poczekać, zanim stanie się pełnoprawnym członkiem pierwszego zespołu Szachtara.

Jego nowa drużyna na półmetku sezonu zajmuje pozycję lidera ukraińskiej ekstraklasy. Nad drugim Dynamem Kijów ma dwa punkty przewagi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy