OFICJALNIE: Szwedzi jak Norwegowie. Będę mieli dodatkowe okno transferowe

OFICJALNIE: Szwedzi jak Norwegowie. Będę mieli dodatkowe okno transferowe
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SvFF | Allsvenskan

Szwedzki Związek Piłki Nożnej postanowił uruchomić dodatkowe przedsezonowe okno transferowe dla swoich klubów.

Zespoły ze Szwecji mogły z formalnego punktu widzenia pozyskiwać bez żadnych przeszkód nowych zawodników do końca marca.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła im jednak dopięcie ostatnich transakcji ze względu na przełożenie terminu startu rozgrywek oraz niepewność związaną z najbliższą przyszłością poszczególnych drużyn.

Teraz sytuacja w kraju zaczyna się powoli stabilizować i przedstawiciele futbolu czekają z utęsknieniem na otrzymanie „zielonego światła” na rozpoczęcie sezonu, co może nastąpić w najlepszym razie 14 czerwca, a w najgorszym 5 lipca. Obecnie bardziej brana pod uwagę ma być druga opcja.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej, bez względu na to, który z powyższych terminów startu rozgrywek zostanie ostatecznie zaakceptowany przez rząd, postanowił uruchomić dla swoich klubów dodatkowe przedsezonowe okienko transferowe. Ma ono trwać od 31 maja do 13 czerwca.

W tym czasie poszczególne zespoły będą miały okazję ku temu, aby uzupełnić swoje kadry i dopiąć transakcje, których wcześniej nie udało się zrealizować.

FIFA otrzymała już stosowne zapytanie w tej sprawie i wyraziła zgodę na rejestrację piłkarzy przez szwedzkie drużyny.

W minionym sezonie po mistrzostwo kraju po raz dwunasty w swojej historii sięgnęło Djurgårdens IF, które o jeden punkt wyprzedziło Malmö FF oraz Hammarby IF.

Wcześniej na identyczny krok zdecydowali się Norwegowie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski Wisła Kraków: Czas na decydujące rozmowy. Kandydat na trenera przyjeżdża do Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy