OFICJALNIE: Szwedzi jak Norwegowie. Będę mieli dodatkowe okno transferowe

OFICJALNIE: Szwedzi jak Norwegowie. Będę mieli dodatkowe okno transferowe
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: SvFF | Allsvenskan

Szwedzki Związek Piłki Nożnej postanowił uruchomić dodatkowe przedsezonowe okno transferowe dla swoich klubów.

Zespoły ze Szwecji mogły z formalnego punktu widzenia pozyskiwać bez żadnych przeszkód nowych zawodników do końca marca.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła im jednak dopięcie ostatnich transakcji ze względu na przełożenie terminu startu rozgrywek oraz niepewność związaną z najbliższą przyszłością poszczególnych drużyn.

Teraz sytuacja w kraju zaczyna się powoli stabilizować i przedstawiciele futbolu czekają z utęsknieniem na otrzymanie „zielonego światła” na rozpoczęcie sezonu, co może nastąpić w najlepszym razie 14 czerwca, a w najgorszym 5 lipca. Obecnie bardziej brana pod uwagę ma być druga opcja.

Szwedzki Związek Piłki Nożnej, bez względu na to, który z powyższych terminów startu rozgrywek zostanie ostatecznie zaakceptowany przez rząd, postanowił uruchomić dla swoich klubów dodatkowe przedsezonowe okienko transferowe. Ma ono trwać od 31 maja do 13 czerwca.

W tym czasie poszczególne zespoły będą miały okazję ku temu, aby uzupełnić swoje kadry i dopiąć transakcje, których wcześniej nie udało się zrealizować.

FIFA otrzymała już stosowne zapytanie w tej sprawie i wyraziła zgodę na rejestrację piłkarzy przez szwedzkie drużyny.

W minionym sezonie po mistrzostwo kraju po raz dwunasty w swojej historii sięgnęło Djurgårdens IF, które o jeden punkt wyprzedziło Malmö FF oraz Hammarby IF.

Wcześniej na identyczny krok zdecydowali się Norwegowie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy