OFICJALNIE: Tamás Kádár opuszcza Dynamo Kijów

OFICJALNIE: Tamás Kádár opuszcza Dynamo Kijów fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dynamo Kijów

Tamás Kádár będzie kontynuował swoją karierę w Shandong Luneng Taishan.

Środkowy obrońca zdecydował się na zakończenie współpracy z Dynamem Kijów i postanowił zaakceptować atrakcyjną ofertę przedstawioną mu przez wspomniany chiński zespół.

Blisko 30-letni zawodnik przenosi się do azjatyckiej drużyny na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu testów medycznych związał się z nią do końca grudnia 2023 roku.

Nieoficjalnie mówi się, że ukraiński klub zarobił na jego sprzedaży trzy miliony euro.

Tamás Kádár trafił do Dynama Kijów w lutym 2017 roku z Lecha Poznań. Od tego czasu wielokrotny reprezentant Węgier rozegrał 104 spotkania dla „Biało-Niebieskich”, w których zdobył jednego gola oraz zanotował pięć asyst i przyczynił się do wywalczenia przez ukraiński zespół dwóch Superpucharów (2018, 2019).

Transfer defensora do Shandong Luneng Taishan stał się możliwy dzięki zwiększeniu liczby obcokrajowców mogących znajdować się w kadrze chińskich drużyn z czterech do pięciu. Warto jednak zaznaczyć, ze tylko czterech z nich będzie mogło przebywać jednocześnie na murawie.

Doświadczony zawodnik będzie walczył o miejsce w jedenastce z napastnikami - Graziano Pellè i Rogerem Guedesem oraz pomocnikami - Moisésem i Marouane'em Fellainim.

Data możliwego debiutu Kádára nie jest jeszcze dokładnie znana, ponieważ start rozgrywek Chinese SUper League został zawieszony przez panująca epidemię koronawirusa.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy