OFICJALNIE: Tanguy Ndombele wraca do Olympique'u Lyon

OFICJALNIE: Tanguy Ndombele wraca do Olympique'u Lyon fot. Damien - LG (Lyon)
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Olympique Lyon

Olympique Lyon potwierdził fakt dokonania transferu czasowego z udziałem Tanguya Ndombele z Tottenhamu.

Przedstawiciele „Les Gones” wykorzystali wycofanie się z wyścigu o względy środkowego pomocnika przez Paris Saint-Germain i podjęli bardzo owocne rozmowy z Tottenhamem w kwestii realizacji operacji powrotnej z udziałem francuskiego zawodnika.

Tanguy Ndombele został w lipcu 2019 roku pozyskany przez zespół „Kogutów” za rekordowe 60 milionów euro i dodatkowe 10 milionów euro zawartych w formie bonusów. A teraz po kompletnie nieudanym pobycie w londyńskim klubie wraca na Groupama Arenę na zasadzie odpłatnego półrocznego wypożyczenia za 1,42 miliona euro z zawartą opcją wykupu.

Kwota ewentualnego transferu definitywnego 25-letniego zawodnika nie została ujawniona, ale w mediach pojawiły się spekulacje świadczące o tym, ekipa z Premier League chciałaby w przypadku aktywacji wspomnianego zapisu odzyskać pieniądze zainwestowane w pozyskanie siedmiokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych”.

Środkowy pomocnik wystąpił w 16 meczach w trwającym sezonie i zdobył w nich dwie bramki oraz zanotował jedną asystę. Z kolei w przeszłości rozegrał 96 spotkań dla Olympique'u Lyon w latach 2017-2019.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy