OFICJALNIE: Taye Taiwo w... trzeciej lidze fińskiej

OFICJALNIE: Taye Taiwo w... trzeciej lidze fińskiej fot. Doxa Katokopias FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Salon Palloilijat

Taye Taiwo został zaprezentowany jako nowy nabytek Salon Palloilijat, czyli fińskiego trzecioligowca.

Taye Taiwo trafił do Europy w 2005 roku, kiedy to z nigeryjskiego Lobi Stars wyciągnął go Olympique Marsylia. We Francji był on zresztą zawodnikiem, którego można określić mianem, co najmniej solidnego.

Po sześcioletnim pobycie na Stade Vélodrome sięgnął po niego AC Milan i można powiedzieć, że od tamtej pory jego kariera zaczęła hamować. Później grał jeszcze między innymi w Queens Park Rangers, Dynamie Kijów oraz Bursasporze.

Swego czasu był on nawet testowany przez warszawską Legię. Ostatecznie jednak sztab szkoleniowy oraz zarząd stołecznego klubu nie zdecydowały się go zakontraktować.

Następnie występował już w mniej renomowanych podmiotach takich jak HJK, Lausanne-Sport, AFC Eskilstuna, Rovaniemen Palloseura oraz Palm Beach.

Ostatnio trenował rzekomo z włoskim Sant'Angelo. Niektóre źródła informowały nawet, że podpisał z tym klubem kontrakt. Nic takiego jednak nie nastąpiło, ale teraz sprawa wygląda inaczej i po nowym roku będzie związany z nowym pracodawcą. Tym razem zakotwiczy w Salon Palloilijat. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mamy tu do czynienia z fińskim trzecioligowcem.

Wspomniany zespół zakończył poprzedni sezon na szóstym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy