OFICJALNIE: Taye Taiwo w... trzeciej lidze fińskiej

OFICJALNIE: Taye Taiwo w... trzeciej lidze fińskiej fot. Doxa Katokopias FC
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Salon Palloilijat

Taye Taiwo został zaprezentowany jako nowy nabytek Salon Palloilijat, czyli fińskiego trzecioligowca.

Taye Taiwo trafił do Europy w 2005 roku, kiedy to z nigeryjskiego Lobi Stars wyciągnął go Olympique Marsylia. We Francji był on zresztą zawodnikiem, którego można określić mianem, co najmniej solidnego.

Po sześcioletnim pobycie na Stade Vélodrome sięgnął po niego AC Milan i można powiedzieć, że od tamtej pory jego kariera zaczęła hamować. Później grał jeszcze między innymi w Queens Park Rangers, Dynamie Kijów oraz Bursasporze.

Swego czasu był on nawet testowany przez warszawską Legię. Ostatecznie jednak sztab szkoleniowy oraz zarząd stołecznego klubu nie zdecydowały się go zakontraktować.

Następnie występował już w mniej renomowanych podmiotach takich jak HJK, Lausanne-Sport, AFC Eskilstuna, Rovaniemen Palloseura oraz Palm Beach.

Ostatnio trenował rzekomo z włoskim Sant'Angelo. Niektóre źródła informowały nawet, że podpisał z tym klubem kontrakt. Nic takiego jednak nie nastąpiło, ale teraz sprawa wygląda inaczej i po nowym roku będzie związany z nowym pracodawcą. Tym razem zakotwiczy w Salon Palloilijat. Pewnie nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mamy tu do czynienia z fińskim trzecioligowcem.

Wspomniany zespół zakończył poprzedni sezon na szóstym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy