OFICJALNIE: Toni Kroos zakończył karierę reprezentacyjną

OFICJALNIE: Toni Kroos zakończył karierę reprezentacyjną fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Toni Kroos

Toni Kroos potwierdził w piątek ostatnie medialne doniesienia na temat jego przyszłości w kadrze Niemiec. 31-latek na swoim na Instagramie poinformował, że kończy swoją karierę reprezentacyjną.

Przed rozpoczęciem turnieju było jasne, że to ostatni turniej dla selekcjonera reprezentacji Niemiec Joachima Löwa. Po odpadnięciu z Mistrzostw Europy „Bild” podał informację, że nie będzie to ostatnie pożegnanie w kadrze naszych zachodnich sąsiadów. Już wtedy dziennikarze byli pewni, że swoją przygodę z narodową drużyną zakończy również Toni Kroos.

W piątek medialne doniesienia się potwierdziły. 31-letni pomocnik w mediach społecznościowych poinformował, że dłużej nie będzie już grał dla reprezentacji.

– Zagrałem dla Niemiec 106 razy i więcej spotkań już nie będzie. Bardzo chciałem, aby łącznie było 109 występów zakończonych zdobyciem Mistrzostwa Europy. Decyzję o rezygnacji podjąłem już jednak jakiś czas temu. Od dawna było dla mnie jasne, że nie zagram na Mistrzostwach Świata w 2022 roku w Katarze – zaczął.

– Jest to głównie spowodowane tym, że chcę się w pełni skoncentrować na osiągnięciu celów z Realem Madryt w ciągu kilku następnych lat. Dzięki temu będę miał teraz więcej przerw, na które nie mogłem sobie pozwolić, grając w reprezentacji – zaznaczył.

– Do tego jako mąż i tata chciałbym spędzić więcej czasu z moją żoną i trójką dzieci. To był dla mnie wielki zaszczyt nosić tę koszulkę przez tak długi czas. Robiłem to z dumą i pasją – dodał.

– Dziękuję wszystkim fanom i sympatykom, którzy wspierali mnie swoimi brawami i okrzykami. Dziękuję też wszystkim krytykom za dodatkową motywację. Na sam koniec chciałbym bardzo podziękować Joachimowi Löwowi, który uczynił mnie reprezentantem kraju i mistrzem świata. Ufał mi. Od dawna pisaliśmy historię sukcesu. To był dla mnie zaszczyt. Życzę też powodzenia i sukcesów Hansiemu Flickowi – zakończył.

Toni Kroos dla kadry Niemiec rozegrał łącznie 106 spotkań. Strzelił w nich 17 bramek i zaliczył 19 asyst. W 2014 roku z reprezentacją zdobył Mistrzostwo Świata.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [22/03/2023] Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Mateusz Borek o decyzji Fernando Santosa: Śmiech na sali. Takiej parodii dawno nie było Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Dawid Kownacki: Mam kilka konkretnych ofert. Wszystko jest wynegocjowane Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE] Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE] Podstawowy obrońca wypada z reprezentacji Polski. Błyskawiczne powołanie zastępcy [OFICJALNIE] Podstawowy obrońca wypada z reprezentacji Polski. Błyskawiczne powołanie zastępcy [OFICJALNIE] PSG wytypowało hitowy cel transferowy PSG wytypowało hitowy cel transferowy Widzew Łódź przetestuje młodego pomocnika Panathinaikosu [OFICJALNIE] Widzew Łódź przetestuje młodego pomocnika Panathinaikosu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy