OFICJALNIE: Trzeci Polak z profesjonalnym kontraktem w Liverpoolu

OFICJALNIE: Trzeci Polak z profesjonalnym kontraktem w Liverpoolu fot. cowardlion / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Liverpool FC

Fabian Mrozek podpisał profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. 17-letni bramkarz związał się z klubem umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

Ostatnie tygodnie są bardzo obiecujące dla polskich zawodników w Liverpoolu. Najpierw Jakub Ojrzyński, również bramkarz, przedłużył kontrakt z klubem, a następnie Mateusz Musiałowski otrzymał propozycję podpisania pierwszej profesjonalnej umowy. Teraz przyszła pora na Fabiana Mrozka.

17-latek najpierw reprezentował barwy MKS-u Kluczbork. Stamtąd natomiast przeniósł się do FC Wrocław Academy. To właśnie w jego barwach zwrócił uwagę skautów z Anfield, a ci zeszłego lata postanowili sprowadzić go do siebie.

Już rok wcześniej Mrozek mógł trafić do Liverpoolu. Pomyślnie bowiem zdał testy sportowe, ale problemem okazały się przepisy FIFA. Zabraniają one podpisywania profesjonalnych umów w piłkarzami, którzy nie ukończyli jeszcze 16. roku życia. Dlatego cała transakcja została sfinalizowana dopiero w zeszłym roku.

W poprzednim sezonie 17-latek reprezentował barwy „The Reds” w drużynie U-18. Tam rozwijał się pod okiem trenera Marca Bridge-Wilkinsona, który dał mu szansę debiutu w lutym przeciwko Stoke City. Łącznie uzbierał osiem spotkań w U-18 Premier League oraz jedno w FA Youth Cup. W ich trakcie zachował cztery czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy