OFICJALNIE: Udało się! Kapustka opuścił Leicester City

OFICJALNIE: Udało się! Kapustka opuścił Leicester City fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Leicester City

Bartosz Kapustka pożegnał się z Leicester City, przynajmniej tymczasowo.

Dobre wieści w sprawie Polaka zostały oficjalnie potwierdzone. Zawodnik, który nie mieścił się w składzie „Lisów” opuścił zespół i może teraz na poważnie liczyć na regularne występy. W końcówce okna walczyła o niego Cracovia, lecz ostatecznie działacze z King Power Stadium uznali, że mają inne plany na dalszy rozwój kariery 21-latka.

Skrzydłowy rozpoczęty już sezon spędzi w zespole Oud-Heverlee Leuven. Transfer do belgijskiego drugoligowca może zaskakiwać, lecz należy zwrócić uwagę na to, że klub ten jest w posiadaniu Vichaia Srivaddhanaprabhy, czyli właściciela Leicester. Dzięki temu mistrz Anglii z 2016 roku będzie miał większą kontrolę nad piłkarzem i będzie mógł ocenić czy ten będzie jeszcze przydatny w przyszłości.

Dzięki przeprowadzce Kapustka będzie mógł też zasmakować walki o wyższe cele. Leuven ma ambitne plany i zamierza awansować do belgijskiej ekstraklasy. Polak otrzymał zadanie, by pomóc w osiągnięciu tego celu.

Transferu z pewnością nie można uznać za awans sportowy, ale będzie on istotną szansą dla gracza na pokazanie się i odbudowanie formy. Taki kierunek można traktować po części jako ostateczną alternatywę. Wcześniej Kapustka był już o krok od Benevento, gdzie udał się nawet na testy medyczne. Okno transferowe we Włoszech zostało zamknięte jednak wcześniej, a klubom nie udało się w odpowiednim czasie ustalić warunków porozumienia.

Wychowanek Cracovii trafił do Leicester w 2016 roku po tym jak zabłysnął na EURO 2016. Do tej pory nie udało mu się przebić do pierwszego składu i w obecnym sezonie również się na to nie zapowiadało. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy