OFICJALNIE: Ukrainiec, który stał się Rosjaninem, zagra w Turcji

OFICJALNIE: Ukrainiec, który stał się Rosjaninem, zagra w Turcji fot. Szachtar Donieck
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Antalyaspor

Lokomotiw Moskwa poinformował o tymczasowym rozstaniu z Markiem Mampassim. Zawodnik wylądował w Antalyasporze.

Kiedy w styczniu 2022 roku defensor był kupowany z Szachtara Donieck, przedstawiano go jako Ukraińca. Już po ataku Rosji na sąsiednie państwo, jak za pomocą magicznej różdżki piłkarzowi przypisano rosyjskie obywatelstwo.

Fakty są jednak takie, że w drugiej części poprzedniego sezonu nominalny stoper grał regularnie. To zmieniło się podczas bieżącej kampanii.

19-latek spośród 23 możliwych do rozegrania spotkań wziął czynny udział w tylko dziewięciu z nich.

Efektem tego jest wyjazd z Rosji i przeprowadzka do Turcji. Antalyaspor pozyskał go na mocy wypożyczenia z opcją kupna.

„Skorpiony” to trzynasta siła Süper Lig. W ich barwach oglądamy choćby Luiza Adriano, Ömera Topraka czy Christiana Luyindamę.

Rozgrywki w Turcji są obecnie zawieszone po trzęsieniu ziemi. Ich wznowienie zaplanowane jest na 3-4 marca.

Wracając do Marka Mampassiego, to były juniorski reprezentant Ukrainy. Mierzy 185 centymetrów wzrostu. W rosyjskiej ekstraklasie jak dotąd uzbierał 18 występów.

„Kolejarze” w międzyczasie przeprowadzili dwa hitowe transfery. Ich barwy wzmocnili Igor Smolnikow i Artiom Dziuba.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy