OFICJALNIE: Walcott wraca po 14 latach do Southampton

OFICJALNIE: Walcott wraca po 14 latach do Southampton
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Southampton

Theo Walcott został zaprezentowany jako nowy nabytek Southampton.

Po tym jak zdecydowano się pozbyć Sofiane'a Boufala, działacze „Świętych” bardzo szybko ruszyli na rynek transferowy. Od razu udało im się załatać lukę po Marokańczyku.

Nowym skrzydłowym drużyny prowadzonej przez Ralpha Hasenhüttla został Theo Walcott, który wraca do Southampton po 14-letniej przerwie. Został on wypożyczony z Evertonu do 30 czerwca 2021 roku.

W oficjalnym komunikacie nie znalazła się informacja na temat ewentualnej klauzuli wykupu.

- Miałem kilka różnych ofert, ale jak tylko pojawiła się możliwość powrotu tutaj, to nie zastanawiałem się zbyt długo. To właśnie ten klub zrobił ze mnie piłkarza. Na zawsze będzie w moim sercu. Jestem niesamowicie szczęśliwy - powiedział.

Walcott to wychowanek Southampton. Opuścił on jednak ten klub zimą 2006 roku i przeniósł się za dziesięć i pół miliona funtów do Arsenalu. Później występował jeszcze we wspomnianym Evertonie.

W barwach drużyny z Goodison Park rozegrał do tej pory ponad 80 meczów. Strzelił w nich 11 bramek i zanotował dziewięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy