OFICJALNIE: Wielka Brytania i Irlandia ubiegają się o organizację EURO 2028. Dokumentacja złożona

OFICJALNIE: Wielka Brytania i Irlandia ubiegają się o organizację EURO 2028. Dokumentacja złożona fot. Tanasut Chindasuthi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The FA

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna) oraz Irlandia wysłały do UEFA stosowną dokumentacje przetargową w procesie wyłonienia gospodarza Mistrzostw Europy w 2028 roku.

Angielska Federacja Piłkarska wystosowała formalny komunikat o wysłaniu niezbędnej dokumentacji przetargowej do UEFA w kontekście kontynuowania procesu wyłonienia gospodarza EURO 2028 z klarownym hasłem - „Piłka nożna dla wszystkich. Piłka nożna na dobre. Piłka nożna dla przyszłości”.

„Cieszymy się, że partnerzy rządowi Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Walii oraz urzędnicy w Irlandii Północnej wspierają tę kandydaturę.

Wierzymy, że razem możemy zorganizować turniej światowej klasy, a organizacja UEFA EURO 2028 zapewni silne i trwałe dziedzictwo dla piłki nożnej i szerzej rozumianego społeczeństwa, pomagając napędzać wzrost gospodarczy w lokalnych społecznościach.

We współpracy z UEFA planujemy zorganizować turniej, który będzie katalizatorem transformacji rozwoju futbolu amatorskiego – z obietnicą podzielenia się inicjatywami z europejskimi federacjami narodowymi w celu przyspieszenia wzrostu na całym kontynencie.

Osiągnięcia Wielkiej Brytanii i Irlandii w organizowaniu udanych dużych wydarzeń sportowych przez wiele dziesięcioleci oznaczają, że mamy wiedzę i doświadczenie, aby przenieść ten światowej klasy turniej na nowe wyżyny.

Nasz zwarty plan i pionierska, wielopartnerska współpraca mogą zapoczątkować nową erę EURO. Dzięki najnowszym innowacjom cyfrowym i marketingowym pomożemy UEFA i jej partnerom zaangażować nowych widzów i młodzież z całego świata, aby zwiększyć wpływ i zasięg turnieju dalej niż kiedykolwiek wcześniej.

Nasza koncepcja stadionów obejmuje proponowaną krótką listę 14 obiektów w słynnych miastach sportowych znanych na całym świecie, w tym miejsc, w których znajdują się kluby o wspaniałej europejskiej historii i dziedzictwie piłkarskim. Plan gwarantuje, że wszystkie proponowane przez nas miasta i stadiony będą połączone bezpośrednimi, szybkimi i zrównoważonymi połączeniami komunikacyjnymi oraz zakwaterowaniem, które zapewni niezrównane wrażenia drużynom i kibicom” - napisano w komunikacie.

Wśród wytypowanych obiektów do goszczenia Mistrzostw Europy w 2028 roku znalazły się Villa Park (Birmingham), Everton Stadium (Liverpool), Anfield (Liverpool), Tottenham Hotspur Stadium (Londyn), Wembley (Londyn), Etihad Stadium (Manchester), St James' Park (Newcastle), Stadium of Light (Sunderland), Old Trafford (Manchester), Dublin Arena (Dublin), Croke Park (Dublin), Casement Park Stadium (Belfast), Hampden Park (Glasgow) oraz National Stadium of Wales (Cardiff).

Poza Wielką Brytanią oraz Irlandią o organizację EURO 2028 ubiega się także Turcja.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy