OFICJALNIE: Wilczek dopiął formalności. Nowy klub w Turcji

OFICJALNIE: Wilczek dopiął formalności. Nowy klub w Turcji fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Göztepe SK

Kamil Wilczek dopiął wszystkie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do Göztepe SK.

Doświadczony napastnik nie nosił się z zamiarem opuszczenia szeregów Brøndby. Klub z Danii otrzymał jednak kuszącą propozycję za jednego ze swoich najlepszych zawodników i postanowił ją zaakceptować oraz jednocześnie umożliwił piłkarzowi rozpoczęcie negocjacji ze stroną turecką.

Z kolei te potoczyły się bardzo szybko, ponieważ 31-letni zawodników również otrzymał bardzo atrakcyjną ofertę indywidualnego kontraktu i doszedł do ekspresowego porozumienia z zespołem „Göz Göz”, z którym związał się półtoraroczną umową z opcją jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Na chwilę obecną nie wiemy, ile pieniędzy otrzymało Brøndby z tytułu sprzedaży trzykrotnego reprezentanta Polski, ale wcześniej spekulowano, że kwota odstępnego wyniesie nieco ponad milion euro.

Kamil Wilczek występował w duńskim zespole od stycznia 2016 roku. Od tego czasu zdołał wygrać z tą drużyną jedynie krajowy puchar (2017/2018), ale mimo to zdołał zapisać się w historii „Chłopców od Zachodnich Peryferii” jako jej najskuteczniejszy gracz w historii klubu na poziomie Superligaen.

Nasz napastnik zdobył w tych rozgrywkach w sumie 72 gole i przebił wyczyn legendarnego Ebbe Sanda. Obecny dyrektor sportowy Brøndby strzelił 69 bramek w meczach o ligowe punkty.

W sumie były gracz między innymi Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice oraz Carpi rozegrał 163 spotkania dla duńskiego zespołu, w których 92 razy wpisywał się na listę strzelców oraz zanotował 25 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Barcelony na nowy sezon [FOTO] Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów Milan: Ibrahimović z klauzulą automatycznego przedłużenia umowy w przypadku awansu do Ligi Mistrzów OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany OFICJALNIE: Eden Hazard kontuzjowany FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu FC Barcelona: Koronawirus uniemożliwi rozegranie meczu Ligi Mistrzów? Specjalne środki ostrożności w Neapolu Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Janczyk otrzymał kolejną szansę. OFICJALNIE: Podpisał umowę z nowym klubem Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! Koronawirus we Włoszech. OFICJALNIE: Trzy mecze Serie A odwołane! OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie OFICJALNIE: Antony od lipca w Ajaksie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy