OFICJALNIE: Willian odchodzi z Chelsea

OFICJALNIE: Willian odchodzi z Chelsea fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Willian I Instagram

Willian pożegnał się z kibicami Chelsea.

„To było siedem cudownych lat. W sierpniu 2013 roku, kiedy otrzymałem ofertę z Chelsea, byłem przekonany, że to miejsce, w którym muszę grać. Dzisiaj jestem pewien, że podjąłem najlepszą decyzję. Przeżyłem wiele radosnych chwil, trochę smutnych, zdobyliśmy kilka trofeów... Poza nimi wiele się o sobie nauczyłem. Rozwinąłem się, stając się zarówno lepszym piłkarzem, jak i człowiekiem.  

(…) - Jestem naprawdę wdzięczny kibicom Chelsea za serdeczność, z jaką powitali mnie na Stamford Bridge i okazane później wsparcie. Pojawiała się również krytyka, ale to normalne. Ważne jest to, że te aspekty sprawiały, że zawsze dawałem z siebie wszystko. Na każdym treningu, w każdym meczu. Nadszedł czas, by pójść dalej. Z pewnością będę tęsknił za moimi kolegami z drużyny, całym personelem klubu, który traktował mnie jak syna, i fanami. Odchodzę z podniesioną głową, wiedząc, że dawałem z siebie maksimum w koszulce Chelsea” - napisał Willian na Instagramie.  

32-letni brazylijski skrzydłowy rozegrał w barwach „The Blues” łącznie 339 spotkań. Zanotował w nich 63 trafienia i 62 asysty. W tym czasie zdobył dwa mistrzostwa i Puchar Anglii, Puchar Ligi, a także triumfował w Lidze Europy.  

Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale zdaniem mediów Willian będzie kontynuował karierę w innym londyńskim klubie - Arsenalu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy