OFICJALNIE: Z Miedzi do kadry Rosji

OFICJALNIE: Z Miedzi do kadry Rosji fot.
Jan Piekutowski
Źródło: Miedź Legnica

Stanisław Czerczesow powołał Sosłana Dżanajewa do szerokiej kadry Rosji na zbliżające się mecze eliminacyjne Euro 2020.

Selekcjoner reprezentacji „Sbornej” zdecydował się przed nadchodzącym meczami o punkty z San Marino oraz Cyprem sprawdzić aż 37 zawodnik. W tym gronie znalazło się miejsce między innymi dla 32-letniego bramkarza Miedzi, który trafił do polskiego klubu przed startem rundy wiosennej na zasadzie wolnego transferu z Rubina Kazań. Od tej pory rozegrał on pięć meczów na poziomie Ekstraklasy.

Poza nim o pozostanie w zespole narodowym na wspomniane spotkania będą walczyć Alexander Bielenow (Ufa), Marinato Guilherme (Lokomotiv Moskwa), Andriej Łuniow (Zenit Sankt Petersburg),Siergiej Piesjakow (Rostów), Anton Szunin (Dynamo Moskwa).

Warto zauważyć, że Czerczesow i Dżanajew nie są sobie obcy. To właśnie były szkoleniowiec Legii pozwolił swojemu rodakowi zadebiutować w reprezentacji w 2016 roku i następnie włączył go szerokiej kadry na mundial. Ostatecznie 32-latek nie pojechał na Mistrzostwa Świata, ale selekcjoner nie zapomniał o nim.

Podopieczni Czerczesowa zajmują drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej z dorobkiem trzech punktów. Rosjan za sprawą zgarnięcia kompletu zwycięstw wyprzedzają Belgowie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy