OFICJALNIE: Z Zagłębia Lubin do Arki Gdynia

2024-06-18 16:50:08; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Z Zagłębia Lubin do Arki Gdynia
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Arka Gdynia

Arka Gdynia pozyskała Adama Ratajczyka z Zagłębia Lubin.

Arka Gdynia na finiszu sezonu I ligi spektakularnie straciła bezpośredni awans do Ekstraklasy. Przegrała u siebie w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice, który dzięki temu zrównał się z nadmorską ekipą punktami. Zespół Rafała Góraka miał lepszy bilans bezpośrednich starć, dzięki czemu to on awansował, a podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego zagrali w barażach.

Tam Arka również się nie popisała, tracąc w końcówce dwie bramki w sześć minut z Motorem Lublin. Tym samym gdynianie znów podejmą próbę awansu do elity. 

Potrzebne do tego będą roszady w składzie. Ciężko będzie zapewne utrzymać w drużynie wyróżniających się Olafa Kobackiego i Karola Czubaka. Arka musi się wzmocnić.

Do zespołu prowadzonego przez Wojciecha Łobodzińskiego dołączył właśnie 22-letni Adam Ratajczyk z Zagłębia Lubin. 

Choć pomocnik w zakończonym sezonie nie grał dużo, a jeśli już, to w drugiej drużynie, ma doświadczenie ekstraklasowe. Wszystko przez kontuzję, po której długo dochodził do siebie - stąd gra w rezerwach. Na poziomie Ekstraklasy ma 63 spotkania. Większość z nich w barwach Zagłębia, ale również Stali Mielec, do której był wypożyczony oraz ŁKS- Łódź, w którym występował wcześniej. 

Oprócz niego do Arki trafił jeszcze na zasadzie wolnego transferu bramkarz Damian Węglarz z Chrobrego Głogów.