OFICJALNIE: Zagłębie Lubin w końcu go sprowadziło. Pierwszy letni transfer „Miedziowych”

2024-06-20 18:18:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Zagłębie Lubin w końcu go sprowadziło. Pierwszy letni transfer „Miedziowych” Fot. Zagłębie Lubin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Zagłębie Lubin

Zagłębie Lubin poinformowało o pozyskaniu nowego ofensywnego pomocnika. Jego piłkarzem został Adam Radwański.

W środę komunikat potwierdzający odejście z jej szeregów Adama Radwańskiego opublikowała Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W czwartek doczekaliśmy się na ogłoszenie dołączenia przez piłkarza do Zagłębia Lubin.

Strony związały się kontraktem ważnym do 30 czerwca 2026 roku.

- Adam to zawodnik, którego obserwowaliśmy od dłuższego czasu i był naszym celem transferowym od kilku okienek. Brak chęci Termaliki na wypuszczenie swojego kapitana spowodował, że nie sięgnęliśmy po niego wcześniej. Adam, życzymy Ci wszystkiego dobrego, podążaj drogą choćby Mateusza Grzybka, który przetarł już szlaki zawodników grających w Termalice - powiedział dyrektor pionu sportowego Zagłębia Piotr Burlikowski.

26-letni Radwański w przeszłości był związany z UKS-em MDK-em Płock, Mazowszem Płock, Wisłą Płock, Błękitnymi Raciąż, Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Widzewem Łódź i Rakowem Częstochowa.

Do Niecieczy trafił w 2020 roku i w jej barwach zadebiutował w Ekstraklasie (26 meczów w sezonie 2021/2022). W kolejnych rywalizował z nią w I lidze. Jego bilans z minionych pierwszoligowych rozgrywek to 32 spotkania, sześć bramek i cztery asysty.

W sumie ofensywny pomocnik pożegnał się z ekipą „Słoników” z dorobkiem 126 meczów, 19 goli oraz 19 ostatnich podań.

Dla Zagłębia to pierwszy transfer przed nowym sezonem.