OFICJALNIE: Zawodnik Juventusu wykupiony przez Genoę

2024-05-01 17:02:29; Aktualizacja: 2 miesiące temu
OFICJALNIE: Zawodnik Juventusu wykupiony przez Genoę
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Next Generation Agency Sport | Nicolò Schira

Reprezentująca Koniego De Wintera Next Generation Agency Sport ogłosiła wykupienie wypożyczonego z Juventusu Belga przez Genoę.

Wynika to z faktu utrzymania się drużyny „Grifone” w Serie A. 21-letni środkowy obrońca spełnił ponadto warunek rozegrania co najmniej 45 minut w 23 meczach najwyższej włoskiej ligi.

Klub z Turynu zarobi na tej transakcji osiem milionów euro kwoty podstawowej i dwa miliony euro premii. Zachowa również prawo do udziału w zyskach z kolejnego transferu tego zawodnika.

Kontrakt Koniego De Wintera będzie obowiązywał do końca czerwca 2028 roku.

Nicolò Schira donosi z kolei, że wykupieni przez Genoę zostaną również Morten Thorsby i Emil Bohinen, obecnie wypożyczeni odpowiednio z Unionu Berlin i Salernitany.

Obaj norwescy pomocnicy podpiszą umowy do końca czerwca 2027 roku. Pozyskanie pierwszego z nich będzie kosztować „Rossoblù” cztery miliony euro, a drugiego o połowę mniej.

Morten Thorsby w obecnym sezonie wystąpił w 20 ligowych meczach i strzelił dwa gole. Emil Bohinen zagrał zaś w 16 spotkaniach.

Genoa, która latem bieżącego roku powróciła do Serie A po rocznej nieobecności, zapewniła sobie utrzymanie na tym poziomie dzięki wygranej 3:0 w poniedziałkowym meczu z Cagliari. Na cztery kolejki przed końcem sezonu zajmuje 12. miejsce w tabeli z przewagą 13 punktów nad strefą spadkową.