OFICJALNIE: Znamy wszystkich uczestników Mistrzostw Świata U-17

2023-06-29 17:47:57; Aktualizacja: 1 rok temu
OFICJALNIE: Znamy wszystkich uczestników Mistrzostw Świata U-17 Fot. FotoPyK

26 czerwca poznaliśmy komplet drużyn, które wezmą udział w Mistrzostwach Świata U-17, które odbędą się w Indonezji od 10 listopada do 2 grudnia.

Wśród nich znalazła się młodzieżowa reprezentacja Polski, która awans wywalczyła poprzez zakwalifikowanie się do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy U-17, rozgrywanych na Węgrzech od 17 maja do 2 czerwca.

Będzie to pierwszy występ polskiego zespołu na mundialu w tej kategorii wiekowej od 1999 roku.

Początkowo gospodarzem turnieju miało być Peru, któremu pierwotnie przyznano prawo organizacji Mistrzostw Świata U-17 w 2021 roku, odwołanych w związku z pandemią COVID-19. Jednak południowoamerykański kraj musiał się wycofać z powodu opóźnień w budowie niezbędnej infrastruktury.

Ostatecznie FIFA na nowego gospodarza wyznaczyła Indonezję, co można uznać za rekompensatę po odebraniu możliwości organizacji tegorocznych Mistrzostw Świata U-20, które z kolei przeniesiono do Argentyny.

Losowanie grup zaplanowano na sierpień. 24 zespoły zostaną podzielone na sześć grup. W każdej może znaleźć się tylko jedna drużyna z danego kontynentu. Indonezja, jako gospodarz turnieju, automatycznie trafi do grupy A. Reprezentacja Polski będzie losowana z ostatniego koszyka, ze względu na długą nieobecność na mundialu do lat 17.

***

Uczestnicy Mistrzostw Świata U-17 w 2023 roku:

Europa: Niemcy, Francja, Hiszpania, Polska, Anglia

Azja: Indonezja, Japonia, Korea Południowa, Uzbekistan, Iran

Afryka: Senegal, Maroko, Burkina Faso, Mali

Ameryka Północna i Środkowa: Meksyk, Stany Zjednoczone, Kanada, Panama

Ameryka Południowa: Brazylia, Ekwador, Argentyna, Wenezuela

Oceania: Nowa Zelandia, Nowa Kaledonia