Olivier Giroud uciszył kibiców Interu Mediolan w trzy minuty. Derby dla Milanu [WIDEO] fot. Eleven Sports
Sebastian Janus

Milan po dramatycznym przebiegu pokonał Inter Mediolan 2-1 i zbliżył się do lidera Serie A na jeden punkt.

Stawka sobotnich derbów Mediolanu była ogromna. Obie ekipy walczą o zdobycie krajowego mistrzostwa. Przed rozpoczęciem spotkania Inter Mediolan przewodził w ligowej tabeli, a nad Milanem miał cztery punkty przewagi.

„Rossoneri” przystępowali do hitowego starcia w ogromnym osłabieniu, ponieważ trener Stefano Pioli nie mógł skorzystać z najlepszego strzelca zespołu. Zlatan Ibrahimović pauzował z uwagi na kontuzję ścięgna.

Od pierwszego gwizdka arbitra to Inter Mediolan wyglądał na ekipę, która będzie przeważać i dyktować tempo gry. Miało to swoje odzwierciedlenie w liczbie dogodnych okazji strzeleckich. Bramkarz Milanu Mike Maignan długo utrzymywał swój zespół przy życiu, jednak w 38. minucie pokonał go Ivan Perišić. Inter Mediolan schodził na przerwę z zasłużonym prowadzeniem.

Prawdziwy dramat dla niego rozegrał się po zmianie stron. Do ofensywy przystąpił Milan, który poszukiwał wyrównującego trafienia. Kluczową rolę odegrał w tym Olivier Giroud, który zastępował nieobecnego Ibrahimovicia.

35-letni Francuz najpierw dobił na wślizgu bezpańską piłkę, a zaledwie trzy minuty później zabawił się w polu karnym z obrońcą Interu i strzałem przy słupku niespodziewanie wyprowadził Milan na prowadzenie.

Ostatni kwadrans przebiegał pod dyktando niedokładnej gry. W doliczonym czasie bezpośrednią czerwoną kartką ukarany został Theo Hernandez. Żadna ze stron nie zdołała stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki, zatem korzystny wynik dla Milanu nie uległ już zmianie.

Dzięki prestiżowemu zwycięstwu Milan zbliżył się do Interu Mediolan na jeden punkt w tabeli. Walka o mistrzostwo Włoch po raz kolejny nabrała rumieńców.