2024-07-13 17:10:23; Aktualizacja: 1 tydzień temu
Oskar Zawada gotowy na podbicie następnej ligi?! Co za początek w nowym klubie Fot. RKC Waalwijk
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Oskar Zawada po bardzo udanym okresie w Australii dołączył do RKC Waalwijk. Polak błysnął formą w sparingu z OH Leuven, notując dublet.

Oskar Zawada w niecodzienny sposób poprowadził swoją karierę. Po przeciętnych latach spędzonych na polskich boiskach i krótkim pobycie w Korei Południowej dołączył do nowozelandzkiego Wellington Phoenix.

W rywalizującym w australijskiej A-League klubie sprawował się znakomicie. Debiutanckie rozgrywki okrasił 15 golami i dwiema asystami. Na przestrzeni następnych miesięcy prześladowały go kontuzje, przez co zdołał wystąpić w zaledwie 14 meczach. Okrasił je siedmioma bramkami.

Zawada na początku lipca postanowił wrócić na Stary Kontynent. Zanotował jednak awans sportowy, podpisując kontrakt z przedstawicielem Eredivisie RKC Waalwijk.

- Po latach sukcesów w Nowej Zelandii jestem gotowy na nowe sportowe wyzwanie, a RKC Waalwijk jest dla mnie wielkim krokiem. Pokazałem w A-League, że mogę być wartościowy dla zespołu jako napastnik, strzelając gole. Moim życzeniem jest udowodnienie tego również w Eredivisie - zapewniał nowy napastnik zespołu z Brabancji Północnej.

28-latek udanie rozpoczął przygodę w żółto-niebieskich barwach. Podczas sparingu z belgijskim OH Leuven już po 25. minutach miał na koncie dublet. Niestety, jego zespół roztrwonił w drugiej połowie prowadzenie, przegrywając ostatecznie 2:4. Nie zmienia to jednak faktu, że za Polakiem udany występ. Miejmy nadzieje, że podczas sezonu będzie prezentował podobną formę strzelecką.