Oto dziesięciu najdroższych polskich bramkarzy w historii

Oto dziesięciu najdroższych polskich bramkarzy w historii fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Kamil Grabara podpisał kontrakt z Wolfsburgiem i już wkrótce zostanie bohaterem drugiego największego transferu bramkarskiego wśród Polaków. Przedstawiamy listę dziesięciu najdroższych piłkarzy znad Wisły.

24-latek między słupkami FC Kopenhagi prezentował się na tyle dobrze, że od dłuższego czasu było wiadomo, że nie zagrzeje tam zbyt długo miejsca. Jego agencja menedżerska pracowała po cichu nad znalezieniem mu nowego klubu.

Wybór padł na VfL Wolfsburg, który przygotowuje się do życia bez Koena Casteelsa. Umowa Belga traci ważność po już rozpoczętym sezonie.

Biorąc to pod uwagę, nie może być zaskoczeniem uzgodnienie dwóch dat transferu. Niemcy zapewnili sobie opcje angażu w styczniu lub lipcu, zależnie od tego, jak będzie wyglądać przyszłość na ten moment podstawowego golkipera.

Kamil Grabara zostanie pozyskany za 13,5 miliona euro. Kwota ta plasuje piłkarza na drugim miejscu najdroższych polskich bramkarzy w historii. Jednocześnie o dodatkowe 2,7 miliona euro wzbogaci się Liverpool.

To oznacza, że z podium po pięciu latach spadł Łukasz Fabiański, a czołową trójkę oprócz Grabary tworzą teraz Łukasz Skorupski oraz Wojciech Szczęsny.

W dziejach polskiej piłki jest to dopiero szósta transakcja z udziałem golkipera powyżej sumy pięciu milionów euro.

***

Top 10 najdroższych polskich bramkarzy w historii:

1. Wojciech Szczęsny z Arsenalu do Juventusu - 18 milionów euro [lato 2017];

2. Kamil Grabara z FC Kopenhagi do Wolfsburga - 13,5 miliona euro [zima lub lato 2024];

3. Łukasz Skorupski z Romy do Bologny - 9 milionów euro [lato 2018];

4. Kamil Grabara z Liverpoolu do FC Kopenhagi - 6,2 miliona euro (3,5 miliona euro podstawy + 2,7 miliona bonusu) [lato 2021];

5. Łukasz Fabiański z Arsenalu do West Hamu United - 8 milionów euro [lato 2018];

6. Radosław Majecki z Legii Warszawa do Monaco - 7 milionów euro [zima 2020];

7. Łukasz Fabiański z Legii Warszawa do Arsenalu - 4,35 miliona euro [lato 2007];

8. Tomasz Kuszczak z West Bromwich Albion do Manchesteru United - 4,3 miliona euro [lato 2007];

9. Artur Boruc z Celticu do Fiorentiny - 2,5 miliona euro [lato 2010];

-. Przemysław Tytoń z Rody do PSV Eindhoven - 2,5 miliona euro [lato 2012];

-. Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok do Fiorentiny - 2,5 miliona euro [lato 2016].

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone” Juventus zdecydował w sprawie Massimiliano Allegriego. „Przesądzone” Zawodnik Rakowa Częstochowa nie wytrzymał po meczu z Widzewem Łódź. „Poje**ni kibice” [WIDEO] Zawodnik Rakowa Częstochowa nie wytrzymał po meczu z Widzewem Łódź. „Poje**ni kibice” [WIDEO] Jacek Magiera stanowczo o graczu Śląska Wrocław. „Po to tu przyszedł, a tego nie ma. Sam musi sobie poradzić” Jacek Magiera stanowczo o graczu Śląska Wrocław. „Po to tu przyszedł, a tego nie ma. Sam musi sobie poradzić” Antonio Conte porozumiał się z nowym klubem. Sensacyjnie Antonio Conte porozumiał się z nowym klubem. Sensacyjnie Brutalny faul w meczu Rakowa Częstochowa. „Paskudnie to wyglądało” [WIDEO] Brutalny faul w meczu Rakowa Częstochowa. „Paskudnie to wyglądało” [WIDEO] „Transferowy Flop Sezonu” Ekstraklasy wybrany. „Nic go nie przebije” „Transferowy Flop Sezonu” Ekstraklasy wybrany. „Nic go nie przebije” Co zrobił Patryk Klimala?! Katastrofalne pudło w kluczowej akcji [WIDEO] Co zrobił Patryk Klimala?! Katastrofalne pudło w kluczowej akcji [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy