Özil otwarty na przedłużenie współpracy z Arsenalem

Özil otwarty na przedłużenie współpracy z Arsenalem fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | Metro

Mesut Özil wyraźnie odżył pod wodzą Mikela Artety. Nic więc dziwnego, że w ostatnim wywiadzie Niemiec nie mógł nachwalić się hiszpańskiego menedżera, a nawet nie wykluczył pozostania w Arsenalu na dłużej.

Ofensywny pomocnik w minionych miesiącach był krytykowany za swoją postawę nie tylko na boisku, ale i w mediach społecznościowych. 31-latek zdążył podpaść m.in. chińskim władzom, a kibice z Państwa Środka otwarcie domagali się jego sprzedaży.

Jak na razie doświadczony gracz klubu nie zmienił i niewiele wskazuje na to, aby wkrótce miało się to zmienić. Były reprezentant Niemiec bowiem w ostatnim wywiadzie otwarcie zadeklarował chęć wypełnienia obecnego kontraktu i wcale nie wykluczył swojego pozostania w klubie z Emirates Stadium na dłużej.

– Minęły zaledwie dwa miesiąca, odkąd Mikel tu jest, a my już teraz znacznie poprawiliśmy się pod względem taktycznym. Wszyscy jesteśmy szczęśliwsi i wreszcie wiemy, jak mamy się ustawiać na boisku, jak często atakować i wywierać pressing na rywalu. Mam świadomość tego, że jest to dla nas trudny sezon, ale zamierzamy wygrywać, aby zdobyć jak najwięcej punktów i być może znaleźć się na koniec sezonu w pierwszej czwórce – oznajmił podczas obozu treningowego w Dubaju.

– Naszym celem jest awans do Ligi Mistrzów. Mamy za sobą trudne chwilę, ale sądzę, że wkroczyliśmy na właściwą ścieżkę – zdradził.

– Po zakończeniu obecnego sezonu mam jeszcze rok ważnego kontraktu, a potem zobaczymy. Nie mam daru przewidywania przyszłości, zamiast tego mogę jednak dać z siebie wszystko, aby wraz z zespołem odnieść sukces i przekonać się, co mnie czeka – stwierdził.

Özil piłkarzem Arsenalu jest od września 2013 roku. Przez ten czas rozegrał on 250 spotkań, w których strzelił 43 gole i posłał 76 asyst. Umowa 31-latka, która gwarantuje mu zarobki na poziomie 350 tysięcy funtów tygodniowo, wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy