Pakt ponad podziałami. OSIEM klubów nie chce Manchesteru City w Lidze Mistrzów

Pakt ponad podziałami. OSIEM klubów nie chce Manchesteru City w Lidze Mistrzów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Osiem z dziesięciu czołowych zespołów z Premier League sprzeciwia się tymczasowemu odwieszeniu kary Manchesterowi City przez Trybunał Arbistrażowy ds. Sportu w Lozannie - poinformował „Daily Mail”.

Aktualny mistrz Anglii został wykluczony przez UEFA z udziału w dwóch nadchodzących edycjach europejskich pucharów oraz otrzymał karę finansową w wysokości 30 milionów euro (25 milionów funtów) ze względu na wielokrotne i rażące naruszenie zasad Finansowego Fair Play.

Przedstawiciele „The Citizens” nie zgodzili się naturalnie z tym werdyktem i skierowali wniosek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, w którym domagają się nie tylko całkowitego unieważnienia powyższej kary, ale także jej tymczasowego zawieszenia do czasu rozpatrzenia sprawy.

„Daily Mail” przekonuje, że ten drugi aspekt miał nie przypaść do gustu ligowym rywalom Manchesteru City, którzy postanowili złożyć wspólny apel do wspomnianego już organu o utrzymanie w mocy dotychczasowej decyzji podjętej przez UEFA.

Za takim rozwiązaniem miało opowiedzieć się osiem z czołowych dziesięciu drużyn Premier League - Liverpool, Leicester City, Chelsea, Manchester United, Tottenham, Wolverhampton, Arsenal oraz Burnley, które uważają, że już wystarczająco długo ekipa z Etihad Stadium mogła liczyć na ulgowe traktowanie i teraz musi ponieść pełne konsekwencje swoich czynów.

Jedynie przedstawiciele Sheffield United nie zdecydowali się przyłączyć do zawartego paktu, ale finalnie też mogą sporo zyskać na utrzymaniu zawieszenia dla Manchesteru City. Jeżeli tak by się stało, to ich miejsce w Lidze Mistrzów zająłby aktualnie piąty Manchester United. Z kolei możliwość udziału w Lidze Europy mógłby otrzymać ósmy Tottenham.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy