Pakt ponad podziałami. OSIEM klubów nie chce Manchesteru City w Lidze Mistrzów

Pakt ponad podziałami. OSIEM klubów nie chce Manchesteru City w Lidze Mistrzów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Daily Mail

Osiem z dziesięciu czołowych zespołów z Premier League sprzeciwia się tymczasowemu odwieszeniu kary Manchesterowi City przez Trybunał Arbistrażowy ds. Sportu w Lozannie - poinformował „Daily Mail”.

Aktualny mistrz Anglii został wykluczony przez UEFA z udziału w dwóch nadchodzących edycjach europejskich pucharów oraz otrzymał karę finansową w wysokości 30 milionów euro (25 milionów funtów) ze względu na wielokrotne i rażące naruszenie zasad Finansowego Fair Play.

Przedstawiciele „The Citizens” nie zgodzili się naturalnie z tym werdyktem i skierowali wniosek do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, w którym domagają się nie tylko całkowitego unieważnienia powyższej kary, ale także jej tymczasowego zawieszenia do czasu rozpatrzenia sprawy.

„Daily Mail” przekonuje, że ten drugi aspekt miał nie przypaść do gustu ligowym rywalom Manchesteru City, którzy postanowili złożyć wspólny apel do wspomnianego już organu o utrzymanie w mocy dotychczasowej decyzji podjętej przez UEFA.

Za takim rozwiązaniem miało opowiedzieć się osiem z czołowych dziesięciu drużyn Premier League - Liverpool, Leicester City, Chelsea, Manchester United, Tottenham, Wolverhampton, Arsenal oraz Burnley, które uważają, że już wystarczająco długo ekipa z Etihad Stadium mogła liczyć na ulgowe traktowanie i teraz musi ponieść pełne konsekwencje swoich czynów.

Jedynie przedstawiciele Sheffield United nie zdecydowali się przyłączyć do zawartego paktu, ale finalnie też mogą sporo zyskać na utrzymaniu zawieszenia dla Manchesteru City. Jeżeli tak by się stało, to ich miejsce w Lidze Mistrzów zająłby aktualnie piąty Manchester United. Z kolei możliwość udziału w Lidze Europy mógłby otrzymać ósmy Tottenham.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy