Palmeiras odpiera atak Realu Madryt. Rewelacyjny 15-latek podpisze profesjonalny kontrakt z atrakcyjną klauzulą

Palmeiras odpiera atak Realu Madryt. Rewelacyjny 15-latek podpisze profesjonalny kontrakt z atrakcyjną klauzulą fot. Leonidas Santana / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Endrick uzgodnił warunki pierwszej profesjonalnej umowy w karierze. 15-letni napastnik powinien wkrótce złożyć podpisy pod dokumentami przygotowanymi przez władze Palmeiras - uważa Fabrizio Romano.

Wielce utalentowany brazylijski piłkarz znalazł się przed kilkoma miesiącami na celowniku czołowych europejskich drużyn po zaprezentowaniu niezwykle wysokich umiejętności w rozgrywkach młodzieżowych.

Spośród nich na czoło wyścigu w walce o jego względy wysunął się Real Madryt, który liczył po cichu na transfer praktycznie za bezcen w obliczu braku profesjonalnego kontraktu z Palmeiras.

Fabrizio Romano przekonuje, że „Królewskim” nie uda się dokonać przechwytu brazylijskiego talentu, bo ten doszedł do porozumienia z „Verdão” i po swoich 16. urodzinach (21 lipca) zwiąże się z nimi do końca czerwca 2025 roku.

Endrick zadbał jednak o swój dalszy rozwój i wymógł na wpisanie do umowy klauzuli odstępnego opiewającej na 60 milionów euro, której ewentualna aktywacja będzie uzależniona od jego występów na seniorskim poziomie.

Na razie może on pochwalić się wygraniem Copa São Paulo z Palmeiras U-20.

15-letni piłkarz wystąpił w siedmiu meczach w tym turnieju, wpisując się w nim sześciokrotnie na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu PSG przyśpieszyło rozmowy w sprawie dużego transferu Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy Lech Poznań wstrzymał transfer obrońcy OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United OFICJALNIE: Koniec telenoweli. Sven Botman w Newcastle United Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Raphinha o krok od odejścia z Leeds United. Jest porozumienie między klubami! Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Chelsea przechwyci transfer Tottenhamu?! Musi wyłożyć ponad 60 milionów funtów Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji Agent Grzegorza Krychowiaka: On zostaje w Rosji OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu OFICJALNIE: Takumi Minamino odszedł z Liverpoolu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy