2024-10-12 09:32:39; Aktualizacja: 2 godziny temu
Patryk Klimala w strzeleckiej formie. Zanotował swoje szóste trafienie po transferze Fot. Sydney FC
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Patryk Klimala latem został wypożyczony ze Śląska Wrocław do Sydney FC. Ostatnio zdobył dwie bramki w oficjalnym spotkaniu, a teraz popisał się trafieniem w wygranym 3-2 sparingu przeciwko Newcastle Jets. Póki co jego dyspozycja wygląda całkiem obiecująco.

Śląsk Wrocław, sprowadzając zimą Patryka Klimalę oraz gwarantując mu atrakcyjne warunki kontraktu, z pewnością spodziewał się po nim dużo więcej. Ostatecznie po zesłaniu do trzecioligowych rezerw napastnik postanowił, że poszuka dla siebie nowego miejsca i tym oto sposobem latem został wypożyczony do Sydney FC.

Polak szybko wyróżnił się w swoim nowym klubie, bowiem już podczas debiutanckiego sparingu popisał się trzema bramkami, a ostatnio w drugiej kolejce fazy grupowej AFC Champions League Two zanotował dublet.

Jak widać, forma strzelecka stoi u niego obecnie na całkiem wysokim poziomie, co potwierdził również w ostatnim starciu przeciwko Newcastle Jets.

Drużyna z Sydney w meczu rozegranym w ramach przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu australijskiej ekstraklasy pokonała swoich ligowych rywali 3-2. Klimala wpisał się na listę strzelców już w pierwszej połowie spotkania. Przed przerwą trafił również Joe Lolley, natomiast w drugiej odsłonie trzeciego gola strzelił wszystkim dobrze znany Douglas Costa.

Wliczając sparingi Klimala w koszulce Sydney FC zdobył już łącznie sześć bramek. Swoje pierwsze ligowe trafienie będzie mógł zanotować już w sobotę 19 października, kiedy to jego drużyna w pierwszej kolejce zmierzy się z Western Sydney Wanderers.