Paweł Dawidowicz zawieszony na dwa mecze [OFICJALNIE]

2024-09-26 08:31:16; Aktualizacja: 18 godzin temu
Paweł Dawidowicz zawieszony na dwa mecze [OFICJALNIE] Fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Hellas Verona

Paweł Dawidowicz poniósł surowe konsekwencje za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim meczu Serie A przeciwko Torino FC. Reprezentanta Polski czeka kara zawieszenia na dwa najbliższe spotkania.

29-latek zachował się bardzo nieodpowiedzialnie w sytuacji, gdy przeciwnik wykonywał stały fragment gry. W momencie, gdy bramkarz Hellasu Verona bezpiecznie chwycił piłkę, stoper zaatakował łokciem Antonio Sanabrię we własnym polu karnym.

Incydent nie uszedł uwadze sędziego. Wychowanek Lechii Gdańsk został błyskawicznie wyrzucony z boiska.

„Komisja Dyscyplinarna Serie A zdyskwalifikowała Pawła Dawidowicza na okres dwóch spotkań za obejrzaną czerwoną kartkę w 20. minucie pierwszej połowy meczu przeciwko Torino. Obrońca nie będzie mógł zatem wziąć udziału w rywalizacji przeciwko Como w niedzielę 29 września (godz. 15:00) oraz Venezii odpowiednio w szóstej i siódmej kolejce” – czytamy w oświadczeniu Hellasu.

Gdyby tego było mało, to dodatkowo musi zapłacić jeszcze grzywnę w wysokości 5000 euro.

To czwarte wykluczenie z boiska reprezentanta Polski po bezpośrednim otrzymaniu najsurowszego napomnienia i z pewnością nieprzyjemna wiadomość dla Michała Probierza, który 1 października ogłosi powołania na domowe spotkania Ligi Narodów przeciwko Portugalii oraz Chorwacji.

Przed przerwą na spotkania drużyn narodowych Dawidowicz nie zdąży już rozegrać ani minuty. Na poprzednim zgrupowaniu dwukrotnie od deski do deski rywalizował o punkty.

Hellas za pięciu kolejkach zajmuje bezpieczne 10. miejsce, ale strata nad strefą spadkową wynosi zaledwie dwa punkty.