Pedro i Wilian wielkimi niewiadomymi Chelsea na końcówkę sezonu 2019/2020

Pedro i Wilian wielkimi niewiadomymi Chelsea na końcówkę sezonu 2019/2020 fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: The Telegraph

Chelsea nie wie, czy w ostatnich i być może kluczowych meczach sezonu 2019/2020 będzie mogła skorzystać z usług Williana i Pedro.

Wspomnianej dwójce umowy z Chelsea wygasają 30 czerwca. By uczestniczyli w ostatnich kolejkach przedłużonego ze względu na pandemię koronawirusa sezonu niezbędne jest podpisanie przez nich aneksów. Tu jednak pojawiają się problemy.

Brazylijczyk i Hiszpan cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku i nie będą mieli problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy na zasadzie wolnego transferu. W związku z tym poszukują w tym momencie zabezpieczenia, co stanie się z nimi w przypadku odniesienia przez nich kontuzji po 30 czerwca. Nie chcą pozostać nagle bez klubu ze względów zdrowotnych.

Jak informuje jednak „The Telegraph”, generalnie zawodnicy zgadzają się co do tego, że chcą przedłużyć umowy krótkoterminowo. Najpierw jednak zabezpieczenie przyszłości, potem podpis.

Kluby Premier League mają datę graniczną na dogadanie się w sprawie przedłużeń umów do końca sezonu: 23 czerwca. Jeśli do tego momentu nie uda się stronom porozumieć, rozstanie nastąpi 30 czerwca.

Jeśli tak się stanie, menedżer Frank Lampard pozostanie na skrzydłach tylko z Christianem Pulisicem, Callumem Hudson-Odoiem oraz Masonem Mountem.

Chelsea w samym lipcu rozegra siedem spotkań. Obecnie zajmuje czwartą lokatę, tracąc do trzeciego Leicester City pięć punktów i mając trzy punkty przewagi nad Manchesterem United. Pierwsze cztery kluby zagrają w Lidze Mistrzów 2020/2021 (piąta lokata może też wystarczyć, jeśli odwołanie Manchesteru City nie przyniesie skutku).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy