Pelé: Dlatego Maradona był znacznie lepszy od Messiego!

Pelé: Dlatego Maradona był znacznie lepszy od Messiego! fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Folha de S.Paulo

Legendarny Pelé nie należy do grona wielbicieli Lionela Messiego.

Niegdyś kibice piłkarscy nie mogli pogodzić się w kwestii tego czy to Pelé, czy może Diego Maradona był najlepszym piłkarzem w historii, ostatnia kilkanaście lat pokazało jednak, że obaj mają znaczącą konkurencję w postaci Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Obaj piłkarze przejęli w oczach wielu miano najlepszych w historii, ale nie zgadza się z tym w pełni Pelé.

Brazylijczyk udzielił wywiadu „Folha de S.Paulo”, w którym został zapytany, czy Messi przypomina mu swoją grą jego wielkiego konkurenta - Maradonę. Pelé i „Boski Diego” nigdy za sobą zbytnio nie przepadali, ale tym razem legenda „Canarinhos” stanęła w obronie rywala i uznała, że Messi nie może się z nim mierzyć.

- Jak można porównywać kogoś, kto dobrze gra głową, dobrze strzela lewą i prawą nogą, z kimś, kto strzela jedynie lewą nogą, stosuje jeden drybling i nie strzela głową? - pyta retorycznie Pelé.

- Maradona był jednym z najlepszych piłkarzy w historii. On był znacznie lepszy od Messiego. Porównania Messiego ze mną? Jak chcecie to zrobić? Żeby zestawiać się z Pelé, trzeba umieć strzelać zarówno lewą, jak i prawą nogą oraz zdobywać bramki po strzałach głową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy