Pep Guardiola ma już plan na następny klub po Manchesterze City?!

Pep Guardiola ma już plan na następny klub po Manchesterze City?! fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: 90min.com

Pep Guardiola nadal ma ważny kontrakt z Manchesterem City, ale już teraz pojawiają się spekulacje, co Hiszpan będzie robił po jego wygaśnięciu. Zdaniem 90min.com może on objąć siostrzany zespół „Obywateli” - New York City FC.

Pep Guardiola przeniósł się do Manchesteru City z Bayernu Monachium. W Anglii pracuje od lipca 2016 roku i od tamtej pory udało mu się sięgnąć po wiele znaczących trofeów: mowa o trzech mistrzostwach kraju, Pucharze Anglii oraz czterech Pucharach Ligi Angielskiej. Ponadto jego zespół grał też w poprzednim finale Ligi Mistrzów.

Celem hiszpańskiego menedżera na ten sezon jest wygranie kontynentalnych rozgrywek oraz ponowne sięgnięcie po triumf w Premier League. Powoli jednak media zaczynają spekulować na temat przyszłości 50-latka.

Ostatnio stwierdził on w jednym z wywiadów, że nie byłby w stanie podjąć pracy w żadnym innym zespole występującym na Wyspach Brytyjskich. Jego kontrakt wygasa jednak 30 czerwca 2023 roku, więc wydaje się, że wkrótce będzie musiał zastanowić się nad przyszłością.

Guardiola wiele razy wspominał, że chciałby w przyszłości prowadzić drużynę narodową, ale też i zespoły spoza Europy. Zdaniem dziennikarzy 90min.com drugi z tych planów może ziścić się po 2023 roku.

Wspomniane źródło informuje, że Hiszpan może rzeczywiście opuścić Manchester City, ale jednocześnie pozostać w klubach z rodziny City Football Group. Miałby on rzekomo objąć występujący w Major League Soccer zespół New York City FC.

Jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, wpisałby się on w pewien trend, który powstał w ostatnich latach. W przeszłości ekipę ze Stanów Zjednoczonych prowadził asystent 50-latka i przez jakiś czas związany z „Obywatelami” Domènec Torrent. Ponadto były już dyrektor do spraw rozwoju w drużynie obecnych mistrzów Anglii, Patrick Vieira, również swego czasu trenował New York City.

Czy Guardiola podzieli ich losy? Obecnie menedżerem klubu Major League Soccer jest Ronny Deila.

Dla samego Hiszpana praca w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez jakiś czas już nawet mieszkał razem z rodziną, miałaby stanowić niejako przerywnik przed podjęciem kolejnego dużego wyzwania w profesjonalnej karierze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy