Piątek: Nie tylko Polak na celowniku Tottenhamu. „Koguty” chcą dwóch napastników!

Piątek: Nie tylko Polak na celowniku Tottenhamu. „Koguty” chcą dwóch napastników! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Independent

Tottenham przeczesuje rynek w poszukiwaniu wzmocnień. Kontuzja Harry'ego Kane'a sprawiła, że potrzebny jest w szczególności nowy napastnik, ale w przypadku ewentualnego transferu Krzysztof Piątek od razu może otrzymać konkurencję.

José Mourinho znalazł się w niełatwej sytuacji. Kontuzja wykluczyła Harry'ego Kane'a co najmniej do kwietnia, a to sprawia, że klub poszukuje jego następcy. Portugalczyk nadal wierzy, że uda mu się odratować trudny sezon, a jednym z jego asów w rękawie może okazać się Krzysztof Piątek. Polak nie jest już szczególnie potrzebny w Milanie, gdzie postawiono na Zlatana Ibrahimovicia.

Negocjacje w sprawie byłego gracza Cracovii trwają w najlepsze, ale Piątek prawdopodobnie nie będzie osamotniony. „The Independent” informuje, że Tottenham poszukiwał snajpera jeszcze wtedy, gdy Kane był zdrowy. Menedżer uznał, iż posiadanie odpowiedniego zmiennika dla angielskiego strzelca jest koniecznością, dlatego teraz zamierza sprowadzić zarówno nominalnego następcę 26-latka, jak i zmiennika.

Na liście, oprócz Piątka, znajduje się choćby Edinson Cavani. Urugwajczyk powoli kończy swoją przygodę z Paris Saint-Germain, pytanie jednak czy uczyni to już teraz, czy dopiero latem, gdy będzie już wolnym zawodnikiem. Najbliżej jego pozyskania jest aktualnie Atlético Madryt, lecz „Koguty” chcą przynajmniej spróbować pozyskać „Matadora”. Przeszkodzić w tym mogą jego wysokie wymagania finansowe.

Co ciekawe, sytuacja londyńczyków sprawia, że to sami agenci zgłaszają kandydatury swoich klientów. W ten sposób Tottenhamowi zaoferowano usługi choćby dobrze znanego w „Spurs” Fernando Llorente czy też Christiana Benteke. Doświadczeni zawodnicy byliby dobrą opcją do roli zmienników.

Klub chce podjąć decyzję na spokojnie, biorąc przy tym pod uwagę całokształt sytuacji. Należy pamiętać, że kogokolwiek „Spurs” nie sprowadzą tej zimy, nominalnym pierwszym napastnikiem prawdopodobnie pozostanie Harry Kane. Konkurencja w składzie nikomu nie powinna zaszkodzić, ale menedżer i działacze muszą brać pod uwagę, że każdy z zawodników będzie chciał rozgrywać konkretne minuty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Transferowy poker z Havertzem. Przy stole SZEŚĆ klubów Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Silvio Berlusconi ma chrapkę na Polaka. Kamil Pestka może trafić do Monzy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Kuszczak potwierdził zakończenie kariery. Teraz buduje domy Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu LaLiga: Pierwszy klub ze zgodą na wpuszczenie kibiców. I to od razu na 33% pojemności stadionu Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna Bundesliga: Sześciu piłkarzy Borussii Dortmund naruszyło zasady sanitarne?! Może ich czekać 14-dniowa kwarantanna FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy